فقه و مبانی اجتهاد

به همت «شبکه اجتهاد» منتشر شد؛

ویژه‌نامه سالگرد شهادت نابغه خاندان صدر

چه اندک‌اند کسانی که جوهر خونشان با جوهر قلمشان به هم آمیخته باشد تا این که هر دو برخیزند تا این که پویایی زندگی از یک سو فکری باشد و از سوی دیگر ویژگی جهادی و آینده گرا و زنده باشد و نوید پیروزی را هر چند از دورها ندا دهد.

به گزارش خبرنگار اجتهاد، ویژه‌نامه سی‌وپنجمین سالگرد شهادت آیت‌الله محمدباقر صدر توسط شبکه اجتهاد منتشر شد.
 
در این ویژه نامه زندگی‌نامه‌ای شهید آیت‌الله محمدباقر صدر با عنوان «از علم و اجتهاد تا جهاد و شهادت» و تاریخچه خاندان بزرگ صدر با عنوان «بزرگ‌ترین خاندان روحانی شیعه» منتشر شده است.
 
همچنین، گفت‌وگوهایی با آیت‌الله محسن اراکی از شاگردان آیت‌الله صدر با عنوان «تفکر سازمان یافته»، آیت‌الله فاضل مالکی پیرامون «اقتصادنا» و استاد سیدمنیر خباز درباره «مهمترین نوآوری‌های اصولی شهید» درباره این شهید بزرگوار و شخصیت علمی ایشان انجام شده است.
 
«شهید صدر در بیان علامه فضل‌الله»، «حیات و اندیشه سیاسی نابغه خاندان صدر» به قلم محمد جوهری، «جستارهایی در روش‌شناسی اصولی شهید سیدمحمدباقر صدر» به قلم مصطفی شریفی‌پور، «دیدگاه‌های فقهی شهید آیت‌الله صدر» به قلم علی‌اکبر ذاکری، «روش‌شناسی فقه شیعه از دیدگاه شهید صدر» به قلم سیدسجاد موسوی و «اشکالات «اصول الفقه» از دیدگاه شهید صدر (ره)» به قلم رضا اسلامی از مقالات ارائه شده در این ویژه نامه می‌باشند.

از دیگر مطالبی که این ویژه‌نامه در دسترس مخاطبان قرار داده می‌توان به گزارشی از نشست نقد و بررسی نظریه «حق‌الطاعه»، معرفی نرم‌افزار «دائره‌المعارف الامام الشهید السید محمدباقر الصدر»، گزارش تفصیلی «مراسم سالگرد شهادت آیت‌الله سیدمحمدباقر صدر» و مجموعه‌ای صوتی و تصویری از شهید آیت‌الله صدر اشاره کرد. همچنین در این ویژه‌نامه 60 مقاله مرتبط با شخصیت علمی و تفکرات شهید صدر به پژوهشگران و علاقه‌مندان معرفی شده است.
 
یادآور می‌شود مخاطبان گرامی می‌توانند این ویژه‌نامه را که در فضای مجازی و سایت اجتهاد منتشر شده است از این آدرس مطالعه کنند.

نظر شما