فقه و سیاست

در عربستان تأیید شد؛

پایان‌نامه‌ای با موضوع «مشروعیت تکفیر و کشتار شیعیان»

با وجود ادعاهای رژیم سعودی برای توقف تروریسم و خشونت، اعضای هیئت علمی دانشگاه دولتی «أم القری» عربستان، پایان‌نامه‌ای با موضوع «مشروعیت تکفیر و کشتار شیعیان» را مورد تأیید قرار دادند (!)

به گزارش شبکه اجتهاد، موضوع این پایان‌نامه «السیف البتّار لرقاب الشیعة الرافضة الکفّار»(شمشیر برنده بر گردن شیعیان کافر) است که توسط «محمد موسی حجازی السویطی»، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه «ام القری» مکه گردآوری می‌شود و موضوع آن از سوی هیئت علمی این دانشگاه مورد تأیید قرار گرفت.
 
تأیید این موضوع از سوی دانشگاه دولتی «ام القری» نشان می‌دهد که وهابیت به هجوم علیه تشیع و کشتن شیعیان در هر زمان و مکان اعتقاد راسخ دارد و تأیید چنین پایان‌نامه‌ای از تفکرات افراطی وهابیون در مورد کشتار شیعیان ناشی می‌شود.
 
همچنین، روش‌های آموزشی و تربیتی رسمی در مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز دینی عربستان نیز به نوعی از تفکرات وهابی تأثیر پذیرفته‌اند، تا آن جا که دانشگاه دولتی أم القری با تأیید این پایان‌نامه، به طور علنی تشیع را مذهب کفر معرفی می‌کند!
 
وجود چنین تفکری باعث ایجاد گروه‌های تروریستی از جمله داعش شد، زیرا داعش نیز همچون وهابیت مذهب خود را بر دشمنی با شیعیان بنیان نهاده است.
 
همچنین، این موضوع بیانگر سیاست دوگانه عربستان در مبارزه با تنفر دینی وتروریسم است، زیرا از طرفی آل‌سعود ادعای مبارزه با تروریسم و نفرت دینی دارد و از طرفی دیگر در دانشگاه‌ها دولتی این کشور پایان‌نامه‌ای با موضوع مشروعیت کشتار شیعیان مورد تأیید قرار می‌گیرد.
 
موضوع این پایان‌نامه کاملاً با سیاست نظام تکفیری وهابی آل‌سعود که ذبح و کشتن شیعیان را مباح و آن‌ها را رافضی کافر توصیف می‌کند، مطابق است.
 
شکی نیست که آل‌سعود نابودی شیعیان را هدف قرار داده است و تکفیری‌های داعش یکی از ابزارهای این رژیم برای تحقق این هدف است، همچنین عربستان اکنون به صورت علنی و در انظار رسانه‌ها برای تقویت روابط خود با رژیم نامشروع اسرائیل تلاش می‌کند.

نظر شما