فقه و سیاست

آماده چاپ شد؛

ترجمه کتاب «مدارک القضاء» آیت‌الله بنی‌فضل

حجت‌الاسلام حمید بنی‌فضل از اتمام ترجمه کتاب «مدارک القضاء» آیت‌الله بنی‌فضل خبر داد و گفت: این کتاب آماده چاپ و عرضه در مجامع علمی شده است.

به گزارش شبکه اجتهاد، حجت‌الاسلام حمید بنی‌فضل، مدیر موسسه «آیت فضل» در گفت وگو با رسا گفت: موسسه علمی و فرهنگی زنده یاد آیت‌الله بنی‌فضل در سال 92 با هدف جمع آوری، حفظ و نشر آثار آیت‌الله مرتضی بنی‌فضل رضوان‌الله‌علیه پایه گذاری شد.

وی در ادامه افزود: از دیگر اهداف تأسیس این موسسه علاوه بر توجه به برکات وجودی آیت‌الله بنی‌فضل ارتقا و تقویت مبانی شیعی و ترویج و نشر آن در میان اقشار مختلف جامعه است.

حجت‌الاسلام حمید بنی فضل اذعان داشت: جمع آوری خصوصیات اخلاقی آیت‌الله بنی فضل و بررسی ابعاد اجتماعی، علمی و سیاسی وی از دیگر تلاش‌های این مرکز در راستای آشنائی هرچه بیشتر با شخصیت این عالم جلیل القدر است.

وی با بیان این‌که در راستای حفظ آثار ارزشمند وی نیز کارهائی صورت گرفته است، تصریح کرد: کتاب مدارک القضاء از آثار بسیار ارزشمند آیت‌الله بنی فضل است؛ ترجمه این کتاب غنی به پایان رسیده است و امید است بتوان آن را به مرحله چاپ رساند.

مدیر موسسه آیت فضل در خصوص ویژگی‌های کتاب مذکور گفت: این کتاب در 500 صفحه و به دست وجود شریف خودشان تألیف شده بود که در آن مبانی فقهی و مدارک ادله فقهی مورد بررسی قرار گرفته است، این کتاب شریف بر محور کتاب شرایع الاحکام محقق حلی تألیف شده و در حقیقت دروس درس خارج وی بوده است.

حجت الاسلام بنی فضل در ادامه به برنامه‌های آتی موسسه اشاره کرد و بیان داشت: در سال جاری سعی و تلاش خود را در راستای چاپ کتب مذبور مبذول خواهیم داشت.

نظر شما