فقه و مبانی اجتهاد

به همت بنیاد اندیشه اسلامی انجام می‌شود؛

تبیین اصول فکری امام خمینی و مقام معظم رهبری به سه زبان

بنیاد اندیشه اسلامی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، شماره‌های آینده نشریات «الوحده»، «اکو آو اسلام» و «لومساژ» خود را به انتشار ویژه‌نامه «اصول فکری امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری» اختصاص داده است.

به گزارش شبکه اجتهاد، حمیدرضا نثاری، مدیرعامل بنیاد اندیشه اسلامی با اعلام این خبر گفت: مقام معظم رهبری در سخنان خود در بیست‌وششمین سالگرد ارتحال امام (ره) محورهایی را تحت عنوان تبیین شخصیت و جایگاه امام (ره) مشخص کردند و نسبت به نحله‌هایی که در خصوص ابعاد شخصیتی امام (ره) سخنانی غیر واقعی طرح می‌کنند، هشدار دادند.
 
وی افزود: مقام معظم رهبری همچنین نسبت به اینکه برخی بخواهند دیدگاه امام (ره) را مثلاً به لیبرال‌دموکراسی سوق دهند، احساس خطر کردند و خواستار آن شدند تا دستگاه‌های فرهنگی دیدگاه‌های حقیقی امام (ره) را تبیین و مطرح کنند.
 
نثاری، گفت: بنابراین در این چارچوب تلاش کرده‌ایم با انتشار این ویژه‌نامه دیدگاه‌های نظری و فکری امام (ره) راجع به انقلاب، حکومت و نظام و جمهوری اسلامی را تبیین کنیم. انتشار این ویژه‌نامه می‌تواند موجب آشنایی بیشتر مخاطبان خارجی با آرمان‌های انقلاب، شود.
 
وی اظهار کرد: این ویژه‌نامه در قالب گفت‌وگو، یادداشت و مقاله در نشریات «الوحده» (عربی)، «اکو آو اسلام» (انگلیسی) و «لومساژ» (فرانسه) منتشر خواهد شد و ترجمه مطالب به زبان اردو نیز در حال انجام است.
 
مدیر عامل بنیاد اندیشه اسلامی ادامه داد: سرفصل‌ها و محورهای نه‌گانه این ویژه‌نامه عبارت‌اند از: ماهیت و چارچوب نظری انقلاب اسلامی، منظومه فکری امام خمینی (ره)، دیدگاه حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری درباره نظام لیبرال دموکراسی و آینده آن، مهم‌ترین چالش‌های اصلی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در داخل و خارج از کشور، ارزیابی تأثیر انقلاب اسلامی بر نهضت‌های مقاومت، نقش و جایگاه حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در مدیریت بحران‌ها، زمینه‌های رشد و تکامل امت واحده، اصول فکری حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در مسیر تکاملی انقلاب اسلامی و همچنین خاورمیانه جدید و جایگاه ایران.
 
نثاری، در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه این بنیاد برای تهیه مطالب نشریات بین‌المللی خود از نویسندگان و اندیشمندان کشورهای هدف بهره می‌برد، گفت: بیش از ۶۰ درصد از نویسندگان ما از اندیشمندان خارج از کشور انتخاب می‌شوند که تجربه موفقی است و به همین دلیل مجلات ما می‌توانند در جامعه هدف به زبان آن جامعه تعیین مسأله کنند و حرف بزنند و تأثیر بگذارند. در کنار آن‌ها تعدادی از اندیشمندان داخلی هم که دارای نگاه بین‌المللی هستند، مقالات نشریات بنیاد اندیشه اسلامی را تهیه می‌کنند.

نظر شما