فقه و سیاست

دارالافتای مصر منتشر کرد؛

دومین شمار نشریه «ارهابیون» در پاسخ به فتواهای تکفیری

مرکز دیده‌بان فتواهای تکفیری دارالافتای مصر دومین شماره از نشریه ارهابیون را برای مقابله با اندیشه‌های تکفیری و پاسخ به شبهات آنها منتشر کرد.

به گزارش شبکه اجتهاد، دومین شماره نشریه «إرهابیون.. قراءة تحلیلیة فی فکر الجماعات الإرهابیة» (تروریست‌ها ... نقد تحلیلی تفکرات گروهک‌های تروریستی» از سوی مرکز دیده بان فتواهای تکفیری دارالافتای مصر منتشر شد.

در این شماره از نشریه علاوه بر بیان جنایت‌های سازمان‌های تروریستی مانند کشتار، انفجار وبمب گذاری، به شیوه‌های جدید جنایتی مخالف تمدن و اصول دینی نظیر تخریب مساجد، کلیساها، معابد و آثار باستانی نیز اشاره شده است.

نشریه ارهابیون تاکید کرد که تمام سازمان‌های تروریستی در طول تاریخ با القاب و اسامی مختلف از یک رحم خارج شده و سرچشمه همه آن‌ها یکی است.

این نشریه، نابودی و ویرانی را هدف مشترک همه تروریست‌ها دانست و تصریح کرد: اولویت اصلی سازمان‌های تروریستی افزایش منطقه تحت تصرف خود بوده و در این راه حتی با جریان‌های تروریستی دیگر نیز درگیر می‌شوند. آنچه که میان داعش و جبهة النصره و ارتش آزاد در سوریه رخ داد مصداق بارز این سخن است.

مرکز دیده بان فتواهای تکفیری ایجاد درگیری، اختلافات ایدئولوژی، اعتقادی و مذهبی را عامل مهم سیطره جریان‌های تکفیری بر کشورهای منطقه توصیف کرد.

نظر شما