فقه و خانواده

به‌ مناسبت میلاد کریمه اهل البیت(س) منتشر می‌شود؛

«زن در پرتو اسلام» تألیف آیت‌الله صافی گلپایگانی

کتاب «زن، در پرتو اسلام» مشتمل بر بعض پیام‌ها و پاسخ‌های این مرجع عالیقدر به پرسش‌هایی در زمینه بانوان است که گردآوری و موضوع‌بندی شده است تا مورد استفاده اندیشمندان و برنامه‌ریزان جامعه اسلامی قرار گیرد.

به گزارش شبکه اجتهاد، در آستانه میلاد با برکت حضرت فاطمه معصومه علیهاالسلام، کتاب ارزشمند «زن در پرتو اسلام» با قلم آیت‌الله صافی گلپایگانی منتشر می‌شود.

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: یکی از خطرات بزرگی که جوامع دین‌محور را به شدّت تهدید کرده و در سیر جامعه به سوی تعالی و رشد، وقفه ایجاد می‌کند و راه را برای سقوط اجتماع در وادی ضلالت و بدبختی هموار می‌سازد، تحریف آموزه‌ها و تعالیم دین در موضوعات مهمّ مسائل اجتماعی است.

از مسائل مهمّی که متأسّفانه در جوامع اسلامی، دستخوش تحریف و تفاسیر مغرضانه و شهوت‌مندانه دانشمند نماها قرار گرفته است، مسأله «فرهنگ اسلام درباره زن» می‌باشد که از اهمّیّت بالایی برخوردار است.

نگاه شهوت‌آلود و اندیشه ناپاک و مشوب به آلودگی‌های روحی نسبت به موضوع زن در اسلام با مکر و خدعه و با در دست‌گرفتن پرچم دروغین «دفاع از زن و آزادی او» در جامعه اسلامی، خطر بزرگی است که عصر تجدّد و نوگرایی مادّی برای مسلمانان به ارمغان آورده است، و این تهاجم خبیثانه و همه‌جانبه، نیاز به اندیشمندان پاک‌رأی و مستقیم العقیده را جهت تبیین نظرات و اندیشه ناب اسلام، مضاعف ساخته تا بتوان با محورقراردادن فهم و بینش متخصّصان و دین‌شناسان عالی‌مقام، بانوان مسلمان را به عنوان سعادت‌مندترین زنان بشریّت به دنیا معرّفی نمود.

دفتر تنظیم و نشر آثار آیت‌الله صافی در ادامه آورده است: از این رو بر خود فرض دانستیم تا با مراجعه به آراء و نظرات دانشمند ژرف‌اندیش مرجع عالیقدر جهان اسلام حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی که حدود هشتاد و پنج سال از عمر شریف خویش را وقف مطالعه و تأمل و تعمّق در آیات شریفه قرآن و روایات ثمینه پیامبر و خاندان گرامی‌اش علیهم‌السلام نموده است، شاکله و اصول کلّی دیدگاه اسلام درباره زن را تبیین نماییم که به حقّ می‌توان نظرات ایشان را بخصوص در زمینه فوق الذّکر، به عنوان یک سند و سیاست کلّی سعادت‌بخش در برنامه‌ریزی‌های نظام اسلامی درباره زنان جامعه، مطرح نمود.

کتاب «زن، در پرتو اسلام» مشتمل بر بعض پیام‌ها و پاسخ‌های این مرجع عالیقدر به پرسش‌هایی در زمینه بانوان است که گردآوری و موضوع‌بندی شده است تا مورد استفاده اندیشمندان و برنامه‌ریزان جامعه اسلامی قرار گیرد.

نظر شما