فقه و اقتصاد

در کانون اندیشه جوان برگزار می‌شود؛

درس‌گفتگوی رهیافت‌های اقتصادی اسلام از اندیشه‌های امام موسی صدر

نخستین جلسه از سلسله نشست‌های اقتصاد اسلامی با موضوع رهیافت‌های اقتصادی اسلام از اندیشه‌های امام موسی صدر و مقایسه‌ای با آثار اقتصادی شهید صدر سه شنبه ۲۷ مرداد در کانون اندیشه جوان برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اجتهاد، نخستین جلسه از سلسله نشست‌های اقتصاد اسلامی، با موضوع «رهیافت‌های اقتصادی اسلام از اندیشه‌های امام موسی صدر و مقایسه‌ای با آثار اقتصادی شهید صدر» با همکاری موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر و همچنین دارالصدر قم، توسط کانون اندیشه جوان فردا سه شنبه ۲۷ مرداد، ساعت ۱۷ الی ۱۹ برگزار می‌گردد.
 
این نشست به شکل درس‌گفتگو، با ارائه دکتر عادل پیغامی، پژوهشگر و عضو هیأت علمی دانشگاه و همچنین پرسشگری سید حسین رضوی‌پور، دانشجوی مقطع دکتری فلسفه اقتصاد اسلامی و پژوهشگر این حوزه برگزار می‌شود که ابتدا دکتر پیغامی به عنوان ارائه کننده درس، مباحث کلی در موضوع جلسه را بیان می‌کند و سپس به پرسش‌ها و نقدهای کارشناس جلسه، پاسخ می‌دهد.
 
هدف نهایی این درس‌گفتگو، آشنایی مخاطبان با پایه‌های اقتصاد اسلامی از اندیشه‌های صدرین (امام موسی صدر و شهید صدر) و چگونگی رجوع به آراء و اندیشه‌های این بزرگان در ساختن نظام اقتصادی اسلامی است که با طرح مباحث مهمی چون شاکلهٔ اندیشه‌ای آن‌ها در اقتصاد اسلامی و بیان ویژگی‌ها و نقاط مورد بهره‌برداری ازین مبانی مطرح می‌شود.
 
این درس‌گفتگو از سلسله نشست‌های اقتصاد اسلامی کانون اندیشه جوان است که به موضوعات دیگری چون مسأله «بانکداری اسلامی»، «بازار سرمایه اسلامی (بورس)»، «اقتصاد اسلامی و مسأله توسعه» و ... می‌پردازد.

بنا بر این گزارش ورود عموم علاقه مندان برای شرکت در این جلسات آزاد است.
 
محل برگزاری نشست‌ها، محل اصلی همایش‌های کانون اندیشه جوان واقع در خیابان وصال شیرازی، قبل از خیابان طالقانی، کوی بهنام، پلاک ۱۹ است.
 
علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این نشست‌ها و سایر فعالیت‌های آموزشی کانون می‌توانند به سایت رسمی کانون اندیشه جوان به نشانی www.canoon.org مراجعه کرده یا با شماره ۸۸۹۷۰۸۴۰ داخلی ۱۱۵ تماس حاصل کنند.

نظر شما