فقه و سیاست

از سوی دفتر معظّم‌له منتشر شد:

پاسخ شیخ الازهر به نامه آیت‌الله مکارم شیرازی

پس از ارسال نامه‌ای از سوی آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی خطاب به احمد الطیب، شیخ الازهر، به این نامه پاسخ محترمانه‌ای داده است.

به گزارش شبکه اجتهاد، در پی مکاتبه اخیر آیت‌الله مکارم شیرازی با دکتر احمد الطیب شیخ محترم الازهر، ایشان با ارسال پاسخ محترمانه‌ای به معظم له ضمن تشکر از نامه مذکور، بر اهمیت حفظ وحدت اسلامی تاکید نمود.

در این نامه آمده است: اختلافات مذهبی در این زمان در حد اختلاف فکری باقی نمانده، بلکه تبدیل به جنگ و کشتار و خونریزی شده است که نه اهل تسنن از آن سود می‌برند و نه شیعیان! بلکه تنها کسی که از آن بهره برداری می‌کند دشمنان اسلام هستند که در کمین مسلمانان نشسته‌اند.

وی می‌افزاید: اهالی سیاست از این نزاع مذهبی به منظور انجام کشتار و دخالت در امور دیگران و توهین به شخصیت ها و مقدسات دینی و ... سوء استفاده می‌کنند.

نامبرده با اشاره به ضرورت گفتگوی علمای مذاهب اسلامی تصریح می‌کند: من بارها بر ضرورت برگزاری همایشی با حضور برجسته ترین علمای شیعه و سنی تاکید کرده‌ام تا به واسطه آن بتوانیم جلوی خطراتی که متوجه همه ماست گرفته و با پیروزی خارج شویم. در این همایش باید فتوای صریحی مبنی بر حرمت قتل شیعه توسط اهل سنت و همچنین قتل اهل تسنن توسط شیعیان صادر شود. وی در پایان اظهار امیدواری کرده است که آیت‌الله مکارم در این همایش شرکت نمایند.

نظر شما