فقه و سیاست

درخواست برگزاری فوری کنفرانس سران کشورهای اسلامی

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور پیامی حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی را محکوم کرد و خواستار برگزاری فوری کنفرانس سران کشورهای اسلامی شد.

به گزارش شبکه اجتهاد، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور پیامی حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی را محکوم کرد.

در این پیام آمده است: حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی و کشتار بی‌رحمانه مسلمانان بی‌دفاع، موجی از خشم و نفرت مسلمانان جهان را در پی داشته است. آنچه صهیونیست‌ها به‌دنبال آن هستند، تخریب مسجد الاقصی و نابود ساختن همه اماکن و نهادهای اسلامی و محو ساختن هر چیزی است که رنگ و بوی اسلام را به خود گرفته است.

در ادامه این پیام تصریح شده است: این‌ها همه نشان از ضعف روزافزون این رژیم جعلی و بارقه‌های نابودی این هویت پوشالی است. صهیونیست‌ها که در چند نبرد و به‌ویژه در نبرد 51 روزه در سال‌های قبل طعم شکست را چشیده‌اند و نتوانستند در برابر مقاومت اسلامی فلسطین و مردم قهرمان غزه تاب آورند، امروز با چنین اعمال ددمنشانه‌ای به‌دنبال بازسازی هویت خود هستند، غافل از آنکه ضعف و بیچارگی سرتاپای این رژیم را فراگرفته و خواری و نابودی سرنوشت همه ظالمین و مستکبرین است.

در این پیام خاطرنشان شده است: آنچه در این میان اهمیت فراوان دارد، لزوم اتحاد امت اسلام در برابر دشمنان و محکوم ساختن این‌گونه جنایات ددمنشانه توسط مردم مسلمان و علمای امت اسلامی است، نیز برگزاری فوری کنفرانس سران کشورهای اسلامی و یافتن راهکارهای عملی برای مقابله با تجاوزات و جنایات اسرائیل از اهم امور است.

در بخش پایانی این پیام آمده است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ضمن محکوم کردن حمله ددمنشانه عمال رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی و به خاک و خون کشاندن مسلمانان عزیز، همه امت اسلامی را به وحدت و یک‌پارچگی و مقابله با این جنایات دعوت می‌کند.

نظر شما