فقه و مناسک

از سوی آستان قدس رضوی؛

پاسخ به سوالات شرعی حادثه منا تدوین شد

مجموعه سوالات و شبهات فقهی حادثه دلخراش منا، از سوی استادان اداره پاسخگویی به سوالات دینی آستان قدس رضوی، در قالب 16 پرسش و پاسخ اساسی و مهم، ویژه زائران و حاجیان بیت‌الله الحرام تدوین شد.

به گزارش شبکه اجتهاد، مهدی لسانی رییس اداره پاسخگویی به سوالات دینی آستان قدس رضوی اظهار کرد: با توجه به بروز حادثه دلخراش منا و پرسش های فقهی مخاطبان، استادان و کارشناسان اداره پاسخگویی به سوالات شرعی حرم مطهر رضوی با بررسی و رجوع به فتاوای مراجع عظام، در قالب 16 پرسش و پاسخ فقهی، به این شبهات براساس فتاوای مراجع عظیم الشأن تقلید پاسخ داده‌اند.

وی افزود: حکم غسل افرادی که در فاجعه منا جان باختن، حکم حنوط کردن، نائب شدن از جانب بیهوش یا مجروح، انجام حلق و تقصیر مجروحان، انجام قربانی و تکلیف افرادی که نایب بوده‌اند، برخی از سوالات متداول است که اساتید اداره پاسخگویی به سوالات دینی آستان قدس رضوی آن‌ها را مورد بررسی و تجمیع قرار داده‌اند.

وی ادامه داد: در پاسخگویی به سوالات شرعی سعی شده تا فتوای مشهور و اختلاف فتوای مراجع عظام نیز لحاظ شود.

رییس اداره پاسخگویی به سوالات دینی حرم مطهر رضوی ابراز کرد: افرادی که به دنبال پاسخ سوالات فقهی حادثه منا هستند، می‌توانند از طریق سامانه 32020، دفاتر پاسخگویی به سوالات شرعی حرم مطهر رضوی و مراجعه به پرونده «آیین بزرگداشت جان باختگان فاجعه منا» واقع در سایت آستان نیوز، پاسخ سوالات خود را به دست آورند.

نظر شما