فقه و سیاست

حضور ییش از سیصد میهمان داخلی در کنفرانس وحدت اسلامی

معاون امور ایران مجمع تقریب مذاهب اسلامی: در کنفرانس وحدت امسال دستکم سیصد میهمان داخلی از شهرهای مرزی و سنی نشین و شماری مهمان از قم و تهران حضور خواهند داشت.

حجت الاسلام و المسلمین "سید حامد علم الهدی" معاون امور ایران مجمع تقریب مذاهب اسلامی در گفتگو با خبرنگار تقریب، درخصوص میهمانان داخلی کنفرانس وحدت امسال گفت: در کنفرانس وحدت امسال سیصد مهمان داخلی از استانهای مرزی کشور ازجمله هرمزگان، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و ترکمنهای استان گلستان و ... حضور دارند.

وی افزود: این سیصد نفر افراد مستقر در هتل استقلال هستند و مهمانانی نیز از قم و تهران داریم که درجلسات کنفرانس شرکت می کنند.

علم الهدی افزود: حضور شخصیتهای برجسته اهل تسنن ازجمله نمایندگان ولی فقیه، نمایندگان مجلس خبرگان رهبری ازجمله "نذیر احمد سلامی"، اعضای شورای عالی مجمع، امامان جمعه شهرستانهای مختلف ازجمله "مولوی عبدالحمید" امام جمعه مسجد مکی زاهدان، چهره های جدید دانشگاهی و فرمانداران اهل سنت به ویژه فرمانداران خانم و افراد بانفوذ مناطق سنی نشین در کنفرانس وحدت امسال، چشمگیر است.

وی با بیان اینکه، ما در داخل کشور مشکل خاصی با اهل تسنن نداریم، گفت: وقتی کنفرانسی به نام وحدت اسلامی برگزار می شود، حضور افراد اهل سنت داخل کشور در آن ضرورت دارد و برگزاری این کنفرانسها به اهداف عالیه مجمع کمک می کند.

معاون امور ایران مجمع خاطرنشان کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، علمای اهل سنت و شیعه ارتباطی با یکدیگر نداشتند که به برکت پیروزی انقلاب و برگزاری همین کنفرانسهای سالانه وحدت، با یکدیگر به صورت گسترده و منسجم ارتباط برقرار کردند.

علم الهدی در پایان با بیان اینکه دیدار میهمانان کنفرانس وحدت، با مقام معظم رهبری یکی از جاذبه های این کنفرانس برای آنهاست و با استقبال خوبی مواجه می شود، ابراز امیدواری کرد که کنفرانس امسال بهتر، پرشورتر و بانشاط تر از سالهای گذشته برگزار شود.

نظر شما