اندیشوران فقهی

پذيرش دوره جديد «فقه‎القضا» در مركز آموزش‎های تخصصی فقه

پذيرش دوره جديد فقه‎القضا در مركز آموزش‎های تخصصی فقه وابسته به مدرسه علميه ولی‎عصر(عج) انجام می‎شود.

به گزارش شبکه اجتهاد، مركز آموزش‌های تخصصی فقه وابسته به مدرسه علميه ولی عصر (عج) در سال 1391 به منظور ترتيب طلاب فاضل در گرايش‌های فقه راه‌اندازی شده است.
اين مركز، در سال نخست راه‌اندازی خود با عقد تفاهم‌نامه همكاری با معاونت آموزش و تحقيقات قوه قضائيه اقدام به جذب و آموزش طلاب با گرايش فقه القضاء در دو سطح دو و سه به عنوان اولين دوره از آموزش‌های تخصصی خود كرده و در نظر دارد در سال تحصيلی (93ـ92) نيز اقدام به جذب طلاب مستعد و علاقه‌مند به مباحث فقه با گرايش فقه‌القضاء برای سطح دو كند.
تربيت طلاب مهذب، فاضل و كارآمد جهت تصدی مناصب علمی ـ اجرايی مورد انتظار از حوزه‌های علميه (از جمله قضا) تعميق آموزه‌های فقهی طلاب و آشنايی آنان با مباحث حقوقی متناسب، جهت تقويت توان به‌كارگيری تراث علمی فقهای عظام حوزه‌های علميه در راستای حل مسائل فقهی معاصر و توسعه مهارت‌های پژوهش و نگارش علمی دانش‌پژوهان و تمهيد زمينه‌های لازم برای انجام تحقيقات تمرينی در زمينه فقه از اهداف اين دوره به شمار می‎روند.
ارائه دروس فقه تكميلی حوزه متناسب با گرايش تخصصی، طراحی و اجرای فوق برنامه‌های علمی ـ پژوهشی متناسب با علاقه و توانمندی طلاب جهت رشد علمی آنان، امكان استفاده از كتابخانه تخصصی فقه مركز، آموزش كارگاهی پژوهش و نگارش علمی، آشنايی با حوزه‌های حقوقی متناسب جهت كاربردی كردن آموزه‌های فقهی، پايش مستمر وضعيت دروس فقه و اصول حوزه، از سوی استادان و مشاوران مركز از جمله ويژگی‌های اين دوره است.
فراهم آوردن زمينه مشاركت علمی ـ پژوهشی طلاب در حوزه‌های علمی فراروی هر گرايش، پرداخت كمك هزينه تحصيلی به پذيرفته‌شدگان و امكان جذب فارغ‌التحصيلان دوره فقه القضاء در قوه قضائيه در صورت تمايل از جمله ديگر ويژگی‌ها و مزايای اين دوره است.
آزمون ورودی اين دوره شامل دروسی چون، فقه شامل مباحث متاجر، اجاره، نكاح، طلاق، قضا، اقرار و حدود؛ شهادت، قصاص و ديات از كتاب شرح لمعه؛ اصول فقه، شامل كتاب اصول فقه مرحوم مظفر «ره» (دو جلد) است.
بنابرگزارش خبرگزاری قرآنی، زمان آزمون نيمه اول تيرماه و مهلت ثبت‌نام 15 خردادماه است؛ داوطلبان لازم است جهت ثبت‌نام تنها به سامانه اينترنتی مركز مراجعه نمايند.
آدرس سامانه مركز http://www.atfeqh.ir و http://www.madresehfeqh.ir است و علاقه‎مندان برای تماس با اين مركز می‎توانند با شماره تلفن 32617406 ـ 0251 تماس بگيرند.
  • کلمات کلیدی :

نظر شما