اندیشوران فقهی

از سوی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی انجام شد؛

فراخوان دهمین دوره انتخاب «کتاب سال تقریب»

مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در اطلاعیه‌ای فراخوان دهمین دوره كتاب سال تقریب را اعلام كرد.

به گزارش خبرنگار اجتهاد، در این فراخوان آمده است: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به منظور تجلیل از داعیان راه حق که با قلم و دعوت خود در هموار کردن راه وحدت و اخوت مسلمانان و تقویت انسجام اسلامی تلاش می‌کنند، دهمین دوره انتخاب کتاب سال تقریب را برگزار می‌کند. لذا از کلیه نویسندگان، محققان و ناشران گرامی دعوت می‌شود که آثار خود را متناسب با محورهای زیر به دبیرخانه دهمین دوره کتاب سال تقریب ارسال نمایند.
۱- مفهوم تقریب مذاهب اسلامی و اهداف آن.
۲- مبانی و ارزش‌های تقریب مذاهب اسلامی.
۳ - تاریخچه و پیشگامان تقریب و وحدت اسلامی.
۴ - راهكارهای تحقق تقریب و وحدت اسلامی.
۵- چشم اندازهای جهان اسلام و ضرورت تقریب مذاهب اسلامی.
۶- انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و وحدت اسلامی.
۷ - بیداری اسلامی، بیم‌ها و امیدها.
 
بنابراین اعلام، در مراسم انتخاب کتاب سال تقریب، آثار دریافتی در سه بخش" تألیف"، "ترجمه"و "تصحیح" مورد ارزیابی و داوری قرار خواهد گرفت؛ موضوع اثر باید متناسب با مباحث تقریب و وحدت اسلامی باشد؛ کتاب به یکی از زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی باشد و سال انتشار کتاب در فاصله سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ ه ش برابر با ۱۴۳۱ تا ۱۴۳۵ه ق و ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ میلادی نیز باشد.

قابل ذکر است، در بخش ویژه دهمین دوره کتاب سال تقریب از پیشگامان تقریب تجلیل بعمل می‌آید و در بخشی دیگر، از رسانه‏‌های پیشرو در امر تقریب که با انتشار مقالات مفید و اخبار و برنامه‏های متناسب با فرهنگ همبستگی و تقریب جهان اسلام، در این مسیر گام برداشته‏‌اند معرفی و با اهدای جوایز و لوح سپاس تقدیر خواهد شد. لازم به ذکر است که در این بخش رسانه‏‌ها در هر سه بخش نوشتاری و دیداری و شنیداری مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.

علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به آدرس دبیر خانه: تهران- خ آیت‌الله طالقانی- نرسیده به چهار راه مفتح- شماره ۲۴۸- مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی- معاونت فرهنگی و پژوهشی- دبیرخانه کتاب سال تقریب و یا با شماره تلفن: ۸۸۳۲۱۴۱۱۱۳ و ۸۸۸۲۲۵۳۲ تماس حاصل نمایند.

یادآوری می‌شود، مهلت ارسال آثار حداکثر تا تاریخ 1393/6/30 برابر با ۸ ذیقعده ۱۴۳۵ (ه ق) و ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۴ می‌باشد. پژوهشگران می‌توانند برای کسب اطلاع بیشتر به آدرس پایگاه اطلاعاتی www.taqrib.info مراجعه نمایند.

نظر شما