فقه و امت اسلامی

از سوی مرکز اسلامی الازهر؛

کنفرانس معرفی جنایت‎های داعش برگزار می‌شود

مرکز اسلامی الازهر با همکاری حزب فضیلت عراق، کنفرانس معرفی جنایت‎های داعش را برگزار خواهد کرد.

به گزارش شبکه اجتهاد، حزب فضیلت عراق از توافق با مرکز اسلامی الازهر مصر برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی معرفی جنایت های گروه تروریستی داعش خبر داد.
 
عبدالحسین الموسوی، نماینده پارلمان عضو حزب فضیلت با ذکر خبر فوق تأکید کرد: هیأتی از این حزب به کشور مصر سفر و از مرکز اسلامی الازهر بازدید کرد. در این سفر مقرر شد کنفرانسی علیه جنایت های گروه تروریستی داعش که اقدامات آن هیچ ارتباطی به دین مبین اسلامی ندارد، برگزار شود.

وی همچنین از مسؤولان الازهر خواست اقدامات جدی و عملی برای معرفی جنایت های شنیع داعش علیه پیروان ادیان و مذاهب مختلف اتخاذ کنند.

عباس شومان، معاون شیخ الازهر مصر نیز در این باره گفت: در دوران کنونی نباید به مصالح و اهداف شخصی اندیشید بلکه باید به عراق جهت مقابله با گروه‌های تکفیری و پیشرفت آن کمک کرد. دین مبین اسلام از جنایت‌های داعش علیه مسلمانان و غیرمسلمانان تبرئه می‌جوید.

وی داعش را ساخته غرب عنوان کرد و افزود: گروه‌های تکفیری از سوی غرب و با هدف تخریب اسلام و نشان دادن آن به عنوان دینی خشن و تروریستی تأسیس شدند. الازهر کاملا نسبت به این توطئه آگاه است و اجازه تعرض به دین را نمی‌دهد.
شومان خاطر نشان ساخت: الازهر کنفرانسی بین‌المللی برای تبرئه جستن از اندیشه‌های انحرافی گروه‌های تندرو و جنایت‌های گروه تروریستی داعش با همکاری حزب فضیلت برگزار خواهد کرد.
منبع: رسا
 

نظر شما