فقه و سیاست

دارالافتای مصر تأکید کرد؛

تعارض سوءاستفاده‌های داعش از زنان، با اسلام

رفتار این گروه‌ها با زنان با قواعد و مبادی اسلام کاملاً تناقض دارد، اسلام به تکریم زن و بالا بردن جایگاهش فرا خوانده و به زن شأن ویژه‌ای اختصاص داده است.

به گزارش شبکه اجتهاد، «دیده‌بان فتواهای تکفیری» وابسته به دارالافتای مصر با انتشار گزارشی اعلام کرد آنچه داعش به اسم اسلام در مورد زنان مرتکب می‌شود کمترین ارتباطی با اسلام ندارد و با ساده‌ترین حقوق اسلام در تعارض است.
 
دکتر «ابراهیم نجم» مشاور مفتی مصر درباره این گزارش اظهار داشت: گزارش جدید تاکید می‌کند که عده‌ای برای رسیدن به اهداف پست خود که کوچک‌ترین ارتباطی به اسلام ندارد، به بدترین شکل از زنان سوءاستفاده می‌کنند. این گروه‌های منحرف زنان و دختران مسلمان را به سوی خود می‌کشند تا نفوذ خود بر بخشی از زمین را افزایش دهند و دولت ادعایی اسلامی برپا کنند.
 
وی افزود: رفتار این گروه‌ها با زنان با قواعد و مبادی اسلام کاملاً تناقض دارد، اسلام به تکریم زن و بالا بردن جایگاهش فرا خوانده و به زن شأن ویژه‌ای اختصاص داده است. اسلام از قتل زنان در جنگ‌ها نهی کرده و سفارش کرده است که با اسرای جنگی بدون توجه به جنس و یا دین آن‌ها به خوبی رفتار شود و گروه‌های تروریستی هیچ کدام از این اصول را رعایت نمی‌کنند.
 
دارالافتای مصر در بخشی از گزارش خود تاکید کرده است که داعش از همان ابتدا شروع به عضوگیری از میان زنان کرد و سپس گردان‌های مختلف زنانه مانند خنساء تشکیل داد و تعدادی از آن‌ها را در صفحات اجتماعی به کار گرفت تا تعداد هر چه بیشتری از سراسر دنیا به سوی خود جذب کنند.

نظر شما