فقه و حقوق

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد خبرداد:

نخستین همایش ملی «وکالت، اخلاق، فقه و حقوق» برگزار می‌شود

وکالت در فقه حقوق و آثار آن، وکالت دادگستری آسیب‌ها مشکلات و چالش‌ها، ‌اخلاق حرفه‌ای وکالت و حقوق شهروندان، حاکمیت قانون و وکالت دادگستری، ‌استقلال وکلا از منظر استانداردهای حقوق بشر و قوانین داخلی، ‌جایگاه نهاد وکالت در جامعه مدنی، حق داشتن وکیل در نظام حقوقی و تحلیل نقاط ضعف و قوت لایحه جامع وکالت؛ از محورهای اصلی این همایش است.

به گزارش شبکه اجتهاد، نخستین همایش ملی «وکالت، اخلاق، فقه و حقوق» با حضور کارشناسان و سخنران کشوری و استانی به میزبانی میبد برگزار می‌شود.

عبدالرضا برزگر در گفت‌وگویی زمان برگزاری این همایش را 27 آذر عنوان کرد و اظهار داشت: از آنجایی که نهاد وکالت لازمه جامعه مدنی است و دادرسی عادلانه یکی از معیارهای برقراری عدالت در کشورها تلقی می‌شود، دانشگاه آزاد میبد تصمیم گرفته برای بررسی چالش‌ها و نقاط قوت و ضعف نهاد وکالت در کشور همایشی را در سطح ملی برگزار کند.

وی با اشاره به حضور صاحب نظران، حقوقدانان، قضات کشور و وکلا در این همایش گفت: قطعا این همایش نتایج مطلوبی در حل چالش‌های پیش روی حقوق و وکالت در سطح ملی خواهد داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد، وکالت در فقه حقوق و آثار آن، وکالت دادگستری آسیب‌ها مشکلات و چالش‌ها، ‌اخلاق حرفه‌ای وکالت و حقوق شهروندان، حاکمیت قانون و وکالت دادگستری، ‌استقلال وکلا از منظر استانداردهای حقوق بشر و قوانین داخلی، ‌جایگاه نهاد وکالت در جامعه مدنی، حق داشتن وکیل در نظام حقوقی و تحلیل نقاط ضعف و قوت لایحه جامع وکالت را از محورهای اصلی این همایش برشمرد.

برزگر از حضور مدیر کل دادگستری استان و اعضای هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز در این همایش خبر داد و گفت: این همایش در شهرستان میبد که رشته حقوق در آن از پیشینه بالایی برخوردار است و از کارشناسی تا دکتری در این شهرستان وجود دارد نتایج خوبی را به دنبال دارد.

دبیر علمی همایش ملی وکالت اخلاق فقه و حقوق میبد افزود: امیدواریم بتوانیم یکی از مشکلات اصلی مردم که مراجعه به دادگستری و عدم آگاهی از قوانیم و مقررات هست را با محورهای تبیین شده در این همایش حل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات دادگستری حجم زیاد پرونده‌ها است که می‌توان با کمک وکلا و همفکری آنها در دادرسی عادلانه نقش مهمی را در حل این مشکل ایفا کرد.

نظر شما