اندیشوران فقهی

رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه:

پایان نامه‌های حوزوی مرتبط با «وقف» حمایت می‌شوند

ازعلما، بزرگان، اندیشمندان و فرهیختگان حوزه‌های علمیه می‌خواهیم در بحث تحول اقتصادی دربهره‌وری و احیای موقوفات و بحث تحول در مدیریت و منابع انسانی موقوفات، سازمان اوقاف و امور خیریه را کمک نموده و نظرات و دیدگاه‌های تخصصی خود را بیان کنند.

به گزارش شبکه اجتهاد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی رئیس سازمان اوقاف و امورخیریه کشور در جمع خبرنگاران رسانه‌ها با تشریح فعالیت‌ها و دستاوردهای سازمان اوقاف و امورخیریه در سال جاری و همچنین برنامه‌های هفته وقف گفت: برنامه‌های هفته وقف امسال با اتفاق خجسته و مبارک دیدار با مراجع عظام تقلید و برگزاری همایش وقف و حوزه‌های علمیه رقم خورد که دستاوردهای بسیاری را نیز نصیب ما نمود.

پایان نامه ورساله‌های حوزوی مرتبط با وقف حمایت می شوند
وی ادامه داد: از آنجایی که طلاب فاضل حوزه‌های علمیه همواره درترویج فرهنگ وقف درجامعه نقشی اساسی و تاثیرگذار را ایفا نموده‌اند برآن هستیم تا پایان‌نامه و رساله‌های برترحوزوی در بحث وقف را مورد حمایت جدی خود قرار دهیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی مهمترین آثار و کارکرد وقف را تمدن سازی دینی، الهی و فرهنگی عنوان کرد و اظهارداشت: وقف کارکردهای مذهبی، دینی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بسیاری دارد و بزرگترین سرمایه ملت محسوب می‌شود لذا در نگاه کلان، وقف یکی از احکام مترقی و پیشرفته الهی برای تمدن سازی و ایجاد فرهنگ الهی است که متاسفانه چون این نعمت الهی در اختیار ماست کمتر قدرش را می‌دانیم.

وقف به عنوان یک حکم الهی برای تمدن سازی بشریت
وی تصریح کرد: علما و روحانیون حوزه‌های علمیه و اساتید دانشگاهی به سنت حسنه وقف به عنوان یک حکم الهی برای تمدن سازی بشریت نگاه کنند و به آن بپردازند چراکه به وقف از ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی به خوبی می توان پرداخت.

رئیس سازمان اوقاف وامورخیریه با اشاره به کارکرد‌های دینی و مذهبی وقف گفت: امام حسین علیه‌السلام در روز دوم محرم سال 61، زمانی که وارد سرزمین کربلا شدند و به اهل‌بیت فرمان برپایی چادر و استقرار دادند و پس ازآن تمامی زمین‌های اطراف حرم را خریداری کردند و برای زوار و عاشقان خود وقف کردند و یکی از آثار و برکات این وقف آن است که می‌بینیم بعد از 1400 سال همچنان حرم مطهر امام حسین(ع) برپاست و مورد توجه و عنایت ارادتمندان و عاشقان این امام بزرگوار است.

نظر شما