فقه و اقتصاد

فردا دوشنبه؛

دومین «همایش وقف و اقتصاد» برگزار می‌شود

«دومین همایش وقف و اقتصاد» با حضور مسئولان اقتصادی، نمایندگان مجلس، وزراء و صاحب نظران برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اجتهاد، سنت نیکوی وقف از معارف غنی دین مبین اسلام و سیره و سنت رسول اکرم(ص) و اهل‌بیت عصمت و طهارت‌(ع) سرچشمه گرفته و در اعصار مختلف تاریخی نقش مهم و تعیین‌ کننده‌ای را در اعتلای جامعه اسلامی و ترویج فرهنگ دینی و توسعه علمی و ایجاد تمدن اسلامی ایفا کرده است و واقفان خیراندیش با وقف اموال خویش، آثار برجسته‌ای را در جامعه به جای گذاشته‌اند.

سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی این میراث گرانسنگ، در سالیان اخیر تلاش نموده با اتخاذ رویکردهای نوین اطلاع‌رسانی، خدمات و دستاوردهای این سنت ارزنده را در حوزه های مختلف بویژه اقتصادی به مردم معرفی کند.

بر همین اساس امسال «دومین همایش وقف و اقتصاد» با حضور مسئولان اقتصادی، نمایندگان مجلس، وزراء، و صاحب نظران برگزار می‌شود.

علی طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی و حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مصباحی مقدم نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق(علیه‌السلام) در این همایش سخنرانی می‌کنند.

این همایش فردا دوشنبه هشتم دیماه از ساعت ۸ صبح درسالن همایش دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران واقع در خیابان کارگر شمالی- روبروی کوی دانشگاه- پردیس شمالی- برگزار می‌گردد.

نظر شما