فقه و حقوق

از سوی دانشگاه عدالت؛

دومین فصلنامه «جستارهای فقه و حقوق» منتشر شد

دومین فصلنامه تخصصی داخلی‌ دانشگاه عدالت با عنوان «جستارهای فقه و حقوق» با مدیر مسئولی محمدحسین بیاتی به چاپ رسید.

به گزارش به گزارش خبرنگار اجتهاد، فصلنامه علمی تخصصی «جستارهای فقه و حقوق» مشتمل بر مقالاتی است با موضوعات تخصصی در حوزه‌های فقه و حقوق که کلیه مقالات آن از آثار دانشجویان دانشگاه عدالت می‌باشد.

در دومین شماره «جستارهای فقه و حقوق» مقالاتی چون: «مطالعه تطبیقی تراستی و متولی، شباهت‌‌ها و تفاوت‌ها به قلم احسان سامانی»، «نگاهی به تقلبل در ثمن در کنوانسیون بیع بین‌المللی وین 1980 نوشته داود سلطانیان» و «تحصیل دلیل از طریق نامشروع اثر ابوالفضل حشمتی» به چاپ رسیده است.
 
همچنین «قتل عمد و بررسی آن با دفاع مشروع با مداقه در قانون مجازات اسلامی مصوب 1392 به همت اسدالله لطفی و مجید عزیزیانی» و «قاعده احسان و مجرای آن در نظام حقوقی ایران نوشته سید حسین طباطبایی»، از دیگر مقالات این فصلنامه بشمار می‌آید.

از آنجایی که این فصلنامه در آستانه اخذ مرتبه علمی‌-پژوهشی قرار دارد، از علاقه‌مندان در این حوزه‌ها (علوم اقتصادی، فقه و حقوق) دعوت می‌شود در صورت تمایل آثار خود را جهت چاپ در نشریه به آدرس bayati@edalatac.org ارسال نمایند.

فصلنامه تخصصی «جستارهای فقه و حقوق» با مدیر مسئولی محمدحسین بیاتی از سوی دانشگاه عدالت چاپ و منتشر می‌شود.

قابل ذکر است، دانشگاه عدالت تحت اشراف آیت‌الله سید محمود شاهرودی رییس سابق قوه قضاییه و استاد مطرح خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم اداره می‌گردد. تربیت استادان، محققان و مدرسان اسلام‌ شناس و آگاه به مسایل و مقتضیات زمان به ویژه در زمینه فقه، حقوق، اقتصاد، مدیریت و سایر عرصه‌های علوم انسانی- اسلامی با رویكرد تحولی مبتنی بر جهان‌ بینی اسلامی، توسعه و تقویت پژوهش‌های بنیادی، كاربردی و تطبیقی در جهت نظریه‌پردازی در رشته‌های مختلف علوم و معارف اسلامی مورد نیاز جهان اسلام به ‌ویژه در عرصه نظام‌ سازی بر اساس معارف اسلامی، تقویت و نیل به پاسخ به شبهات و كرسی‌های نقد و گفتگوی شایسته در چارچوب اهداف و مأموریت‌های دانشگاه، دستیابی به علم بومی (ایرانی ـ اسلامی) با نگاه انتقادی ـ علمی به نظریه‌های ترجمه‌ای در زمینه‌های علوم انسانی و تلاش در جهت نشر فرهنگ اسلامی و معارف اهل بیت(ع)؛ از اهداف عالیه تاسیس آن اعلام شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای مشاهده چکیده مقالات (اینجا) کلیک کنند و برای تهییه این فصلنامه با شماره تلفن: 22027033/22027066-021 تماس و اقدام نمایند.

نظر شما