فقه و اقتصاد

وزیر اقتصاد در دیدار با آیت‌الله شبیری زنجانی:

شورای فقهی در نظام بانکی راه‌اندازی می‌شود

وزیر اقتصاد گفت: به دنبال شکل‌گیری شورای فقهی در نظام بانکی هستیم و تصمیم داریم با استفاده از منابع احکام اسلام و مبانی فقهی، به سمت بانک‌داری بدون ربا و اسلامی حرکت کنیم.

به گزارش شبکه اجتهاد، علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی پیش از ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله شبیری زنجانی با اشاره به اینکه شروع کار دولت یازدهم با موقعیت خاصی همراه بود، اظهار داشت: دولت تمام تلاش خود را انجام داده تا به صورتی کوتاه مدت وضع کشور را در ابعاد اقتصادی سامان دهد.

وی کنترل تورم و ایجاد اشتغال را از جمله اقدامات دولت در راستای حل مسائل و مشکلات اقتصادی عنوان کرد و افزود: در این مدت تلاش کرده‌ایم تا رشد اقتصادی را بهبود ببخشیم.

طیب نیا با اعلام خبر راه‌اندازی شورای فقهی در نظام بانکی گفت: به دنبال شکل گیری شورای فقهی در نظام بانکی هستیم و تصمیم داریم با استفاده از منابع احکام اسلام و مبانی فقهی، به سمت بانکداری بدون ربا و بانکداری اسلامی حرکت کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه شرایط اقتصادی که بر جامعه حاکم است وضعیت نابرابر اقتصادی است، تصریح کرد: باید با همدلی و اتحاد همه مسئولان و حمایت مردم مشکلات را به پایان برسانیم.

در این دیدار نیز آیت الله سیدموسی شبیری زنجانی اظهارداشت: مشکلات اقتصادی و توطئه دشمنان علیه ملت ایران و مسئولیتی که شما در شرایط فعلی پذیرفته‌اید یک مجاهدت در برابر مشکلات است از همین رو باید با همدلی همه مسئولان در راستای رفع مشکلات جامعه تلاش شود.

نظر شما