فقه و امت اسلامی

بر اساس قوانین فرانسه؛

سازمان همکاری اسلامی از «شارلی ابدو» شکایت می‌کند

در پی بازنشر تصاویر اهانت ‌بار به ساحت پیامبر اکرم(ص) در مجله طنز "شارلی ابدو"، دبیر کل سازمان همکاری اسلامی اعلام کرد که این سازمان به صورت جدی به شکایت از هفته‌نامه فرانسوی شارلی ابدو فکر می‌کند.

به گزارش شبکه اجتهاد، ایاد مدنی، دبیر کل سازمان همکاری اسلامی تصریح کرد که این سازمان درصدد است تا قوانین مربوط به آزادی بیان و اصول و چارچوب‌های آن را که در فرانسه و اروپا اجرا می‌شود، مورد بررسی قرار دهد و این اقدام مقدمه‌ای برای اتخاذ گام‌های بعدی و پیگرد قضایی علیه این هفته‌نامه طنز است.

وی در مصاحبه‌ای تلفنی با روزنامه الوطن عربستان گفت: در فرانسه قوانینی وجود دارد که تعرض به برخی از مسائل را که اهانت به ساختار عمومی جامعه به شمار می‌آید، ممنوع می‌کند. تمامی این امور مورد بررسی قرار خواهد گرفت و اگر ببینیم که جایی برای پیگرد قضایی وجود دارد این کار را خواهیم کرد و اقدامات در این چارچوب فقط سیاسی نبوده بلکه حقوقی است.

ایاد مدنی پیشتر نیز در صفحه خود در پایگاه اجتماعی "توییتر" از بازنشر تصاویر اهانت‌بار به ساحت مقدس پیامبر اعظم (ص) انتقاد و اعلام کرد: این اقدام حماقت و حمایت است و باید فرانسه و اروپا با آن برخورد کنند.

نظر شما