فقه و خانواده

تازه‌های نشر؛

«حقوق شهروندی از منظر امام خمینی» در شماره جدید فصلنامه حوزه

فصلنامه حوزه در آخرین شماره خود که به بهار و تابستان سال جاری اختصاص دارد در ۳۴۸ صفحه به موضوع امام و حقوق شهروندی پرداخته است.

به گزارش شبکه اجتهاد، این فصلنامه با موضوع امام و حقوق شهروندی تلاش کرده است با انتشار 9 مقاله به بررسی این پرونده بپردازد. قیمت آخرین شماره این نشریه 6000 تومان است.
 
در این شماره احمد ترابی سرمقاله‌ای با عنوان رحمت و امنیت، برترین حق شهروندی شهر خدا نگاشته است. امام و رعایت حقوق مردم موضوع گفت‌وگویی با آیت‌الله محمد قاضی‌زاده است. محمدمسعود سعیدی مطلبی تحت نام امام خمینی(ره) و اهمیت کرامت انسانی نوشته و علی‌اکبر ذاکری به موضوع امیرالمؤمنین(ع) اسوه امام خمینی(ره) در حقوق شهروندی نگاشته است.
 
در مطلب دیگری با عنوان حقوق شهروندی یکتاپرستی و اقلیت فرقه‌پرستان در حکومت اسلامی می‌توانیم مطلبی را به قلم علی الهی خراسانی بخوانیم. صیانت از حقوق شهروندی در سیره امام خمینی(ره) نوشته سیدحسین همایون مصباح و مردم‌سالاری دینی از نگاه امام خمینی(ره) را محمد صادق مزینانی به رشته تحریر در آورده است.
 
مطالب پایانی این فصلنامه را مدارا با شهروندان در اندیشه امام راحل نوشته سیدعباس رضوی و پیوند مردم و حکومت اسلامی در اندیشه امام خمینی(ره) را سیدمحمد مرتضوی نگاشته است.
 
احمد ترابی در سرمقاله نوشته است: آری پیامبر (ص) آمده بود تا برای همه مردمان جهان مومنان و غیر مومنان رحمت باشد، زیرا او نماینده و فرستاده خدای رحمت و محبت، خدای رحمان و رحیم و خدای همه بندگان و شهروندان زمین بود، خدایی که در او قساوت و بدخواهی، کینه‌توزی و شرارت وجود نداشت.

نظر شما