اندیشوران فقهی

با حضور آیت‌الله اراکی؛

برگزاری همایش سه روزه علمی- تحقیقی مذاهب اسلامی در زاهدان

با حضور علمای اهل‌سنت و اهل‌تشیع بیست و ششمین همایش علمی – تحقیقی مذاهب اسلامی 28 تا 30 بهمن ماه جاری در زاهدان برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اجتهاد، نماینده ولی فقیه در استان با بیان این مطلب در نشست خبری که در سالن کنفرانس نهاد رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان برگزار شد، گفت: این همایش 3 روزه و با حضور نمایندگان چند استان از سراسر کشور در زاهدان برگزار می‌شود.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی، افزود: در این همایش 3 کمیسیون کلامی و فقهی، کمیسیون اجتماعی و کمیسیون بانوان را خواهیم داشت که در رابطه با موضوعات مختلف به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

وی با اشاره به مقالات رسیده و پذیرفته شده در این همایش بیان کرد: در کمیسیون کلامی و فقهی 36 مقاله که 16 مقاله آن پذیرفته شده، در کمیسیون اجتماعی 37 مقاله که 25 مقاله آن پذیرفته شده و در کمیسیون بانوان 32 مقاله که 15 مقاله آن برای طرح در این همایش پذیرفته شده است.

آیت‌الله سلیمانی با اشاره به اهداف این همایش گفت: رفع ابهامات و شبهات، افزایش سطح علمی برای مسائل روز از اهداف این همایش است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در این همایش آیت‌الله شیخ محسن اراکی، رئیس مجمع تقریب مذاهب کشور سخنران محوری همایش خواهند بود.

نظر شما