اندیشوران فقهی

رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی فراخوان کرد:

از آثار و پایان نامه‌های تقریبی تقدیر می‌شود

رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی از برگزاری دومین همایش بین المللی «تقدیر از آثار و پایان نامه‌های تقریبی» در آستانه مبعث حضرت ختمی مرتبت در اردیبهشت 94 خبرداد.

به گزارش شبکه اجتهاد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین مختاری ضمن بررسی اهداف همایش اظهار داشت: این همایش با هدف شناسایی استعدادهای علمی تقریبی و تقدیر از آنها، حمایت از کتب و پایان نامه‌های تقریبی، بررسی دیدگاهای تقریبی در عرصه داخلی و بین‌الملی، زمینه سازی برای تبادل نظر اندیشمندان تقریبی معاصر و بهره‌گیری از روش‌های مطالعاتی جدید در حوزه تقریب مذاهب اسلامی برگزار می‌شود .

وی با اشاره به موضوعات آثار ارسالی افزود: موضوعاتی که در هریک از حوزه‌های پژوهشی مذکور تعریف می‌شود باید به یکی از اهداف، شناخت و گسترش ارتباط پیروان مذاهب اسلامی با یکدیگر، رفع سوء تفاهم میان مذاهب اسلامی، تقریب آراء و دیدگاه های مذاهب اسلامی، بازیابی هویت مشترک اسلامی و به طور کلی همگرایی اسلامی کمک نماید.

رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی تصریح کرد: پژوهشگران می‌توانند تا تاریخ 27 اسفند93 یک نسخه از کتاب یا رساله صحافی شده و یا فایل pdf اثر خود را به ضمیمه تصویر صورتجلسه دفاعیه به دبیر خانه دائمی همایش از طریق ایمیلqom.taghrib@yahoo.com و یا حضوری به پژوهشگاه مطالعات تقریبی در قم ارائه نمایند.

نظر شما