فقه و سیاست

بازتاب‌ جنایت جدید گروه تروریستی داعش؛

جامعه مدرسین اعدام جمعی از مسیحیان مصری توسط داعش را محکوم کرد/ الازهر: نشر فیلم‌های اقدامات داعش حرام است

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور پیامی اعدام جمعی از مسیحیان مصری توسط گروهک تروریستی داعش را محکوم کرد و تنها راه مقابله برای جلوگیری از فراگیر شدن جنایات داعش را، اتحاد جهان اسلام در مقابل جریان تکفیری دانست.

به گزارش شبکه اجتهاد، جامعه مدرسین اعدام جمعی از مسیحیان مصری توسط داعش را محکوم کرد. در این پیام آمده است: منابع خبری از اعدام دسته جمعی 21 مسیحی قبطی که در لیبی توسط داعش ربوده شده، خبر دادند، وقوع چنین اتفاقاتی، چهره ضد اسلامی عناصر تکفیری و خطر همه جانبه این گروه‌ها را بیشتر نمایان می‌کند.

این پیام می‌افزاید: اذهان عمومی جهان اسلام فراموش نخواهد کرد که توسعه جنایات امروز این گروه تروریستی به دلیل حمایت غرب و برخی حکام مرتجع منطقه بوده که برای رسیدن به منافع خود حاضر شدند کشورهای اسلامی را دچار چنین فجایعی کرده و چهره رحمانی اسلام را در دنیا مخدوش و به موج اسلام هراسی کمک کنند.
 
در بخش دیگری از این پیام آمده است: جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکومیت جنایت گروهک داعش در اعدام جمعی از مسیحیان مصری در لیبی، نگرانی خود را از توسعه فعالیت این گروه در کشورهای اسلامی ابراز می‌دارد و تنها راه مقابله برای جلوگیری از فراگیر شدن جنایات داعش را اتحاد جهان اسلام در مقابل جریان تکفیری می‌داند.
 
الازهر: بازنشر فیلم‌های اقدامات داعش حرام است
در همین ارتباط الازهر مصر با صدور فتوایی مشاهده فیلم‌های مربوط به اقدامات داعش در قتل، سر بریدن و آتش زدن اسرا و گروگان‌ها را حرام دانست.

پایگاه خبری «النشره»، گزارش داد که الازهر از همه رسانه‌ها خواسته تصاویر و فیلم‌های مربوط به اقدامات وحشیانه و جنایتکارانه داعش را باز نشر نکنند زیرا این اقدام به احساسات انسانی آسیب زده و گامی در راستای اهداف داعش به شمار می‌آید.

پیش از این نیز کارشناسان بارها اعلام کرده بودند، داعش با استفاده از استراتژی «النصر بالرعب» (پیروزی با ایجاد رعب و وحشت) تلاش می‌کند قدرت خود را چند برابر نشان دهد و به این ترتیب به پیروزی دست پیدا کند.

گروهک تروریستی داعش، تاکنون فیلم‌های متعددی از اجرای عملیات اعدام، گردن زدن، سنگسار و به صلیب کشیدن مردم در عراق، سوریه و به تازگی در لیبی منتشر کرده است.

نظر شما