اندیشوران فقهی

در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار می‌شود؛

همایش مبانی مدارای مذهبی و الگوی امام موسی صدر

همایش «مبانی مدارای مذهبی و الگوی امام موسی صدر» با سخنرانی آیت‌الله شیخ محسن اراکی و آیت‌الله محمد واعظ‌ زاده خراسانی و دیگر شخصیت‌های مطرح حوزه و دانشگاه در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار می‌گردد.

به گزارش خبرنگار اجتهاد، با توجه به اهمیت همزیستی مسالمت آمیز در دنیای پرچالش امروز، و با هدف بررسی مبانی اسلامی درباره شیوه تعامل با دیگر ادیان و مذاهب، همایش «مبانی مدارای مذهبی و الگوی امام موسی صدر» با نگاهی به تجربه امام موسی صدر در همزیستی با پیروان و ادیان و مذاهب در لبنان برگزار می‌گردد.

در این همایش، آیت‌الله محمد واعظ زاده خراسانی مدیر گروه قرآن بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی و دبیرکل اسبق مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با موضوع «شخصیت علمی و سیرت اخلاقی امام موسی صدر» و آیت‌الله شیخ محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و عضو هیات امنای مجمع جهانی اهل‌بیت(علیه‌السلام) با موضوع «مبانی مدارای بین ادیان» به سخنرانی می‌پردازند.

همچنین، در انتهای همایش، میزگردی با موضوع «الگوی امام موسی صدر در مدارای بین ادیان و مذاهب با حضور سخنرانان همایش و دیگر استادان برگزار و نیز در حاشیه همایش چندین کمیسیون علمی در روز‌های چهارشنبه و پنج‌شنبه با حضور حجت‌‌الاسلام والمسلمین سیدصادق سیدحسینی محقق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و دکتر محمدتقی فخلعی استاد فقه دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌گردد.

یادآوری می‌شود، همایش «مبانی مدارای مذهبی و الگوی امام موسی صدر» به همت گروه پژوهشی فقه و حقوق اسلامی مرکز پژوهش‌های علوم اسلامی و همکاری دیگر نهادها، روز پنجشنبه 7 اسفندماه 1393، از ساعت 9 صبح در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی به نشانی، چهارراه خسروی نبش کوچه روشن، با حضور فضلاء، طلاب، و فقه‌پژوهان حوزه علمیه برگزار می‌شود.

نظر شما