فقه و مبانی اجتهاد

با پیام آیت‌الله صافی‌گلپایگانی برگزار می‌شود؛

پنجمین ‌همایش‌ «عرصه‌ها و روش‌های‌ حدیث‌پژوهی» در مشهد

پنجمین همایش عرصه‌ها و روش‌های حدیث‌پژوهی با رویکرد کلی «نقش علوم حدیث در استنباط فقهی»، با حضور علما، مدرسان و فضلای حوزه علمیه مشهد و قم در دفترتبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اجتهاد، پنجمین همایش عرصه‌ها و روش‌های حدیث‌پژوهی با رویکرد کلی «نقش علوم حدیث در استنباط فقهی» و با پیام آیت‌الله صافی گلپایگانی، از مراجع عظام تقلید، روز چهارشنبه 20 اسفندماه 1393 برگزار می‌گردد.

در این همایش «آیت الله مصطفی اشرفی شاهرودی، مدرس خارج فقه و اصول»، «حجت‌الاسلام والمسلمین رضا مختاری، پژوهشگر علوم حدیث و فقه و عضو شورای عالی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی»، «حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر علی نصیری، پژوهشگر علوم حدیث و فقه و عضو هیات موسس انجمن حدیث حوزه»، «حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مهدی خدامیان آرانی، پژوهشگر علوم حدیث و فقه و مؤلف اثر برگزیده کتاب سال حوزه علمیه قم» به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

همچنین در این همایش از حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی مهریزی، به پاس تلاش‌های ارزنده در عرصه تحقیق، تألیف، تدریس و مدیریت علمی حوزه علوم و معارف حدیث تجلیل خواهد شد.

این همایش از ساعت 16 تا 20 بعدازظهر چهارشنبه در سالن اجتماعات دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، چهارراه خسروی، ابتدای خیابان شهید رجایی برگزار می‌شود.

همچنین، در این همایش میزگرد و كارگاه های تخصصی با موضوع «نقش علوم حدیث در استنباط فقهی» توسط استادان متخصص در این عرصه برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان برای شركت در كارگاه‌ها می‌توانند بایستی حداكثر در دوكارگاه تخصصی از طریق شبکه معالم (به نشانی maalem.ir) در بازه زمانی 13 تا 18 اسفندماه ثبت نام كنند.

برنامه کارگاه‌های آموزشی (ویژه مدرّسان و طلاب سطح 3 و 4 حوزه)
عنوان کارگاه: روش‌شناسی تصحیح اسنادی جوامع حدیثی
استاد: حجت‌الاسلام والمسلمین رضا مختاری
مخاطبان: مدرّسان سطح 3 و 4 حوزه
زمان برگزاری: پنجشنبه 21 اسفند ـ ساعت 9:30 تا 11:30
مکان برگزاری: دفتر تبلیغات اسلامی ـ طبقه اول

عنوان کارگاه: روش‌شناسی اجتهاد روایت محور
استاد: حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر علی نصیری
مخاطبان: طلاب محترم سطح 3 و 4 حوزه
زمان برگزاری:
جلسه اول: پنجشنبه 21 اسفند ـ ساعت 8 تا 9:30
جلسه دوم: پنجشنبه 21 اسفند ـ ساعت 16 تا 18
مکان برگزاری: دفتر تبلیغات اسلامی ـ طبقه اول

عنوان کارگاه: روش‌شناسی تطبیقی تحلیل فهرستی روایات فقهی
استاد: حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مهدی خدامیان
مخاطبان: طلاب محترم سطح 3 و 4 حوزه
زمان برگزاری:
جلسه اول: پنجشنبه 21 اسفند ـ ساعت 10 تا 11:30
جلسه دوم: پنجشنبه 21 اسفند ـ ساعت 14 تا 16
مکان برگزاری: دفتر تبلیغات اسلامی ـ طبقه اول
گفتنی است، چهار همایش «عرصه‌ها و روش‌های حدیث‌پژوهی» با نظر به جایگاه ارجمند حدیث و دانش‌های حدیثی در ساحت علوم اسلامی، گام‌هایی آغازین در مسیر بازشناسی عرصه‌ها و روش‌های نوین و کارآمد حدیث‌پژوهی برگزار شد است.

نظر شما