فقه و امت اسلامی

در دیدار ائمه جماعت مرکز اسلامی هامبورگ و دانمارک؛

آیت‌الله صافی: اسلام واقعی عاری از خشونت، ظلم و بیدادگری است

آیت‌الله صافی گلپایگانی گفت: اگر امروز دشمنان با اسلام دشمنی می‌کنند، به خاطر این است که دین مقدّس اسلام با افکار و رفتار ضد انسانی و استعماری آن‌ها مخالف است و می‌خواهد مسلمانان، آزاد و مستقل باشند.

به گزارش شبکه اجتهاد، آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید، هفدهم اسفندماه در دیدار حجج‌الاسلام رمضانی و خادمی امامان جماعت مرکز اسلامی هامبورگ و دانمارک با تشکر از خدمات و زحمات آقایان گفت: با توجه به شرایط حساسی که امروز در دنیا بخصوص جهان اسلام وجود دارد لازم است آقایان مبلغین احساس وظیفه بیشتری نمایند و پیام قرآن و اسلام را به دنیا برسانند.

وی افزود: پیام قرآن، پیام صلح و دوستی و رحمت می‌باشد، مردم دنیا باید بدانند اسلام واقعی که عاری از خشونت و ظلم و بیدادگری است، همان اسلام ناب و اسلام اهل بیت علیهم السلام و اسلام تشیع است.

آیت‌الله صافی گلپایگانی تأکید کرد: اگر امروز دشمنان با اسلام دشمنی می‌کنند، به خاطر این است که دین مقدّس اسلام با افکار و رفتار ضد انسانی و استعماری آن‌ها مخالف است و می‌خواهد مسلمانان، آزاد و مستقل باشند.

وی در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به تأسیس مرکز اسلامی هامبورگ به امر آیت‌الله بروجردی (رضوان‌الله تعالی علیه) افزود: استاد بزرگ ما می‌فرمودند ما وظیفه داریم معارف نورانی و نجات بخش اسلام را به تمام دنیا برسانیم تا آن‌ها با واقعیت اسلام آشنا شوند.

وی یادآور شد: خوشبختانه امروز این مرکز و سایر مراکز مذهبی در اروپا موجب شده است که مردم به آن‌ها اقبال داشته و با این مراکز همکاری نمایند.

این مرجع تقلید در بخشی از سخنان خود بیان داشت: اتحاد بین صفوف مسلمین، راه را برای اجرای نقشه‌های عوامل بیگانه می‌بندد و خصوصاً نباید بین خود شیعیان اختلافی وجود داشته باشد که اختلاف، سبب تضعیف روحیه مردم با ایمان می‌گردد.

آیت‌الله صافی گلپایگانی با اشاره به اینکه حوزه علمیه قم بحمدالله می‌تواند مبلغین آگاه و عالم را برای نشر معارف اسلام به دنیا اعزام نماید، گفت: در این راستا، وظیفه حوزه بسیار سنگین است و همه باید نسبت به تبلیغ دین مبین اسلام به هر وسیله‌ای که می‌توانند اقدام نماید.

وی ضمن مسألت مزید توفیقات مبلغین و عزیزانی که در مراکز فرهنگی انجام وظیفه می‌نمایند توصیه کرد: همیشه در نظر داشته باشید که سرباز اسلام و سرباز امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هستید و انشاء‌الله توجهات آن وجود مبارک شامل حال همه باشد.

گفتنی است، در ابتدای این دیدار، گزارشی از وضعیت مسلمانان و فعالیت‌های مراکز اسلامی ارائه شد.

نظر شما