فقه و مناسک

واحد پاسخگویی به سئوالات شرعی بانوان در عتبات عالیات راه‌اندازی شد

بخش پاسخگویی به سئوالات شرعی بانوان، برای نخستین بار در كربلای معلی راه‌اندازی شد و از این پس بانوان زایر می‌توانند سئوالات شرعی خود را از طریق شماره تلفن‌های ۰۷۸۳۲۸۷۵۹۸۴ و ۰۷۸۳۲۸۷۵۸۵۷ با پیش شماره ۰۰۹۶۴ در میان بگذارند.

 
به گزارش شبکه اجتهاد، حجت‌الاسلام والمسلمین نجفی روحانی، نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق، از راه‌اندازی واحد پاسخگویی به سئوالات شرعی بانوان زایر در عتبات عالیات خبر داد.

وی گفت: با موافقت نماینده محترم ولی فقیه در امور حج وزیارت و سرپرست حجاج ایرانی، بخش پاسخگویی به سئوالات شرعی بانوان، برای نخستین بار در كربلای معلی راه‌اندازی شد و از این پس بانوان زایر می‌توانند پاسخ سئوالات شرعی خود را از این بخش مطالبه كنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نجفی روحانی اظهار داشت: در حال حاضر دو تن از بانوان مبلغه كه از استادان حوزه علمیه قم هستند، وظیفه پاسخ‌گویی به سئوالات شرعی بانوان زایر را در عتبات عالیات برعهده گرفته اند كه در صورت استقبال از این بخش این واحد گسترش خواهد یافت.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه احكام و مسائل شرعی بانوان، گفت: گاهی برخی از بانوان زایر هنگام سفر به عتبات دچار برخی مشكلاتی می‌شوند كه سئوال كردن از روحانیون برای آن‌ها دشوار است از این‌رو با راه اندازی این بخش تا حدودی دغدغه‌ای بانوان زایر رفع خواهد شد.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق، با بیان اینكه پاسخگویی به سئوالات شرعی بانوان به دو طریق حضوری و تلفنی صورت می‌گیرد، افزود: بانوان مبلغه هر روز صبح و عصر در حرم حضرت ابوالفضل (علیه‌السلام) و حضرت امام حسین (علیه‌السلام) حضور می‌یابند و پاسخگویی سئوالات شرعی بانوان زایر ایرانی خواهند بود.

وی افزود: بانوان زایر می‌توانند سئوالات شرعی خود را از طریق شماره تلفن‌های ۰۷۸۳۲۸۷۵۹۸۴ و ۰۷۸۳۲۸۷۵۸۵۷ با پیش شماره ۰۰۹۶۴ در میان بگذارند.

نظر شما