article

موضوع تقریب مذاهب همچنان متزلزل است

[دیدگاه]

کریمهبا تأکید بر این که یک نیروی اطلاعاتی جهانی وجود دارد که خواهان هیچگونه تقریب میان مذاهب نیست، بیان کرد: متأسفانه تاکنون برای پیاده کردن این امر و ایجاد تقریب واقعی میان مذاهب هیچگونه قواعد و اهدافی تعیین نشده است.

article

دومین شمار نشریه «ارهابیون» در پاسخ به فتواهای تکفیری

[دیدگاه]

مرکز دیده‌بان فتواهای تکفیری دارالافتای مصر دومین شماره از نشریه ارهابیون را برای مقابله با اندیشه‌های تکفیری و پاسخ به شبهات آنها منتشر کرد.

article

برگزاری کنفرانس «اسلام علیه تندروی دینی و تروریسم» در تاجیکستان

[دیدگاه]

کنفرانس بین‌المللی «اسلام علیه تندروی دینی و تروریسم» با حضور آیت‌الله اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در شهر دوشنبه، پایتخت تاجیکستان برگزار می شود.

article

ویژه‌نامه سالروز صدور فتوای جهاد آیت‌الله سیستانی

[دیدگاه]

به مناسبت سالروز صدور فتوای جهاد کفایی، از سوی آیت‌الله سیدعلی سیستانی و فراخوانی این مرجع بزرگ شیعه از ملت عراق برای مبارزه با گروه تروریستی داعش، پایگاه اینترنتی قدس آنلاین عربی ویژه‌نامه‌ای را منتشر کرده است.

article

همایش اساتید سطوح عالی حوزه علمیه قم در حمایت از مردم یمن+ تصاویر

[دیدگاه]

حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی امام جمعه قم در این همایش ضمن محکوم کردن جنایات آل سعود در یمن اظهار کرد: پیام حوزه علمیه قم این است که ما در کنار مردم مظلوم یمن هستیم و این اجلاسیه نیز به این پیام تاکید دارد.

article

پایان‌نامه‌ای با موضوع «مشروعیت تکفیر و کشتار شیعیان»

[دیدگاه]

با وجود ادعاهای رژیم سعودی برای توقف تروریسم و خشونت، اعضای هیئت علمی دانشگاه دولتی «أم القری» عربستان، پایان‌نامه‌ای با موضوع «مشروعیت تکفیر و کشتار شیعیان» را مورد تأیید قرار دادند (!)

article

الازهر دیده‌بان مقابله با فتاوای تکفیری تشکیل می‌دهد

[دیدگاه]

مؤسسه الازهر مصر با تشکیل دیده‌بانی برای رصد فتاوای تکفیری وافراطی صادر شده، قصد دارد به مقابله با چنین فتواهایی بپردازد.

article

پاسخ به شبهاتی پیرامون وحدت اسلامی + جزوه

[دیدگاه]

جزوه‌ای که تقدیم می‌شود، حاصل پرسش و پاسخ صریح فعالان عرصه وحدت با دکتر عبدالکریم بی آزار شیرازی است که تابستان گذشته در مشهدالرضا «ع» صورت گرفته و پس از بازبینی استاد، خدمت مخاطبان تقدیم می‌شود.

article

حمله به اماکن مذهبی در شریعت اسلام مردود است

[دیدگاه]

عوامل تفرقه‌افکن این‌بار اقدام به انفجار یکی از مساجد برادران شیعه در عربستان نمودند. این درحالی‌ست که حمله به اماکن مذهبی هیچ توجیه شرعی، عرفی و عقلی ندارد و در شریعت اسلام مردود است.

article

مسئولیت کامل حمله تروریستی متوجه حکومت آل سعود است

[دیدگاه]

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، مسئولیت کامل این جرائم را متوجه حکومت آل سعود می‌داند که همواره از گروه‌های تروریستی حمایت و آن‌ها را می‌پروراند و از نظر فکری، رسانه‌ای، سیاسی، مادی و عملی به آن‌ها کمک می‌کنند.

article

پنجمین نشست علمی مشترک حوزه و دانشگاه در نجف اشرف

[دیدگاه]

پنجمین نشست علمی مشترک حوزه علمیه و دانشگاه با هدف مقابله با نفوذ تکفیری‌ها، از دیروز، دوم خردادماه در نجف اشرف آغاز شد.

article

واکنش‌های جهانی به حملهٔ انتحاری مسجد امام علی در قطیف عربستان

[دیدگاه]

مقابله و مبارزه با گروه‌های تروریستی و افراطی و عدم ماجراجویی‌های خارجی و توقف تحمیل هزینه‌های جبران ناپذیر به ملت‌های منطقه گام‌های ضروری است که باید در اولویت قرار گیرد.

article

اعلام آمادگی شیخ الازهر برای گفت‌و‌گو با مراجع شیعی در عراق

[دیدگاه]

درحالی‌که هنوز اتهامات اخیر شیخ الازهر به نیروهای مردمی عراق در خصوص جنایت علیه اهل‌تسنن و به آتش‌کشیدن مساجد، با موجی از انتقادات شخصیت‌های دینی و سیاسی مواجه است؛ «احمد الطیب»، از آمادگی‌ خود برای سفر به عراق و دیدار با مراجع خبر داد.

article

از بیانیه آیت‌الله نجفی و اهدای خون علمای اهل سنت تا ادعای رشوه دادن عربستان

[دیدگاه]

شیعیان اگر انتقام گیرنده بودند، انتقام 4 میلیون جوان خود را که اعدام شدند را پس از سرنگونی دیکتاتوری صدام می‌گرفتند، اما این مساله به هیچ وجه رخ نداد.

article

تکفیری‌ها توطئه‌ای ضداسلامی برای خدمت به صهیونیسم جهانی هستند

[دیدگاه]

احمد الطیب، گروه‌های افراط‌‌گرا و تروریستی را خارج از اصول صحیح ادیان و مبتلا به ناهنجاری فکری دانست و اعلام کرد: این جریان‌های منحرف و تکفیری توطئه‌ای ضد اسلامی برای خدمت به صهیونیسم جهانی هستند.

article

خطبه عقد از طریق ویدئو کنفرانس منعقد نمی‌شود!

[دیدگاه]

چنین عقدی اشکالات زیادی دارد که به برخی شرایط تحقق عقد مانند رضایت حقیقی مربوط می‌شود که نصوص بر آن تاکید دارد.
 
 
 
 
 

article

افراد مسلح داعش هیچ فرقی با خوارج ندارند/ والیان امور با داعش بجنگند

[دیدگاه]

در بیانیه الأزهر آمده است: افراد مسلح داعش هیچ فرقی با خوارج ندارند که علیه امیرمومنان علی بن ابی طالب (ع) شورش کردند و ایشان را به کفر متهم ساختند.

article

علمای اهل‌سنت به اندازه علمای شیعه قائل به وحدت هستند؟

[دیدگاه]

حجت‌الاسلام‌ دکتر محمدحسن زمانی معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه به سوال «آیاعلمای اهل‌سنت به اندازه علمای شیعه قائل به وحدت هستند» پاسخ گفت.

article

انجمن بین‌المللی «میانه‌روی و مدارا» در قاهره تأسیس می‌شود

[دیدگاه]

شرکت‌کنندگان در همایش بین‌المللی «عظمت اسلام» در قاهره، با تأسیس انجمن جهانی «میانه‌روی و مدارا» با هدف نوگرایی در گفتمان دینی و یکپارچه‌کردن اندیشه فرهنگی و دینی برای مبارزه با تروریسم موافقت کردند.

article

از مقابله با جریان تکفیر تا لزوم ایجاد کارگروه اقتصاد مقاومتی با حضور نخبگان

[دیدگاه]

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به مساله اقتصاد مقاومتی، خواستار تشکیل کارگروهی ویژه متشکل از نخبگان، مجلس، دولت، قوه قضاییه و اندیشمندان برای پیگیری این موضوع مهم شد.

article

علیزاده موسوی: تکفیر از بین علمای تکفیر به کانون جاهلیت رفته

[دیدگاه]

رئیس پژوهشکده حج و زیارت گفت: وضعیت تکفیر از بین علمای تکفیر به کانون جاهلیت رفته؛ امروز قرضاوی و امثال او به محاق رفته‌اند و پشت‌صحنه و پشتوانه این جریان‌ها دیگر علما نیستند.


  • دروس سطوح عالی مشهد
  • در میانه‌ی زندگی و اجتماع
  • بسته ویژه خبری بانکداری اسلامی
  • فراخوان های فقهی خرداد و تیر94 94
  • فقه و حقوق اسلامی
  • برگزیده آثار فقهی خرداد و تیر 94
  • در محضر اندیشوران فقهی1

تحلیل آمار سایت و وبلاگ