article

نتایج و دستاوردهای بیست ونهمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی

[دیدگاه]

کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، فرصت مناسبی را فراهم کرد تا اندیشمندان تقریبی از ۷۰ کشور جهان علاوه برآشنایی بیشتر بایکدیگر، در خصوص بحران های کنونی در جهان اسلام باهم به تبادل نظر بپردازند.

article

امت اسلامی باید تمدن نوین اسلامی را پایه‌ریزی کند/چرا باید در مورد شیخِ مصلحِ تقریبی و مؤمن نیجریه فاجعه آفرینی شود و دنیای اسلام ساکت بماند

[دیدگاه]

همزمان با هفدهم ربیع‌الاول، خجسته سالروز میلاد پیامبر اعظم حضرت محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم و حضرت امام صادق علیه‌السلام، مسئولان نظام، میهمانان شرکت‌کننده در کنفرانس وحدت اسلامی، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از قشرهای مختلف مردم، صبح دیروز با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

article

اسلام با موسیقی حلال مخالف نیست/ ارائه الگوهای مثبت برای هنر موسیقی از بزرگترین کارهای فرهنگی و تبلیغی است

[دیدگاه]

در شب میلاد پیامبر رحمت و مهربانی و در دومین روز از کنفرانس وحدت اسلامی، مراسم اختتامیه نخستین جشنواره موسیقی پیامبر مهربانی دیشب با تلاش و مشارکت معاونت اجتماعی مجمع تقریب مذاهب اسلامی و همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با حضور اندیشمندان و علمای جهان اسلام در سالن شهید آوینی فرهنگسرای بهمن تهران برگزار شد.

article

لزوم تشکیل بانک صددرصد اسلامی و بدون ربا در جامعه اسلامی

[دیدگاه]

مهمترین کاری که اتحادیه تجار و بازرگانان جهان اسلام می توانند انجام دهند این است که در جهت ایجاد یک بانک صد در صد اسلامی که واسطه بین تولید کننده و مصرف کننده باشد تلاش کنند. بانکی که مبتنی بر نفی حقیقی ربا و استفاده از سرمایه باشد، باید تأسیس شود.

article

بيانيه پاياني بيست و نهمین كنفرانس بين المللى وحدت اسلامي

[دیدگاه]

شرکت کنندگان بر این عقیده هستند بزرگترین بحرانهایی که جهان اسلام اکنون با آنها مواجه است همان تلاش برای تجزیه کشورهای جهان اسلام و عدم اعتماد میان حکومتها است.

article

باید راهکارهای عملی برای مقابله با بحران های جهان اسلام یافت

[دیدگاه]

صرف پرداختن به مسائل اختلافی و مطرح کردن آن چاره ای برای مشکلات جهان اسلام نیست، بلکه باید راهکارهای عملی برای مقابله با بحران های جهان اسلام یافت.

article

فتنه‌انگیزی از خوارج به ارث رسیده، صاحبان مذاهب هیچ یک از اهل قبله را تکفیر نکرده‌‌اند

[دیدگاه]

آنهایی که در جهان اسلام فتنه انگیزی می کنند، این ویژگی خود را از خوارج به ارث برده اند و صاحبان مذاهب هیچ یک از اهل قبله را تکفیر نکرده ند، این شرکت کننده پیشنهاد داد، فتنه گران جهان اسلام به مذاکره دعوت شوند تا ببیند اهل حقیقت هستند یا خیر؟

article

کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی؛نقطۀ عطف اتحاد امت اسلامی

[دیدگاه]

ضرورت وحدت اسلامی به ویژه هم نوائی و همگرائی علما و اندیشمندان مسلمان در مقابله با اندیشه های تکفیری و ارهابی وارائۀ راهکارهائی برای برون رفت از وضعیت بغرنج کنونی جهان اسلام، ضرورت کنفرانس وحدت اسلامی را دو چندان نموده است.

article

پیشنهاد تشکیل شورای سراسری علمای اسلامی در کمیسیون مساعی حمیده

[دیدگاه]

پنجمین نشست کمیسیون مساعی حمیده در نخستین روز برگزاری کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی به ریاست آیت الله تسخیری و با طرح پیشنهادات اعضای این کمیسیون برگزار شد.

article

حضور ییش از سیصد میهمان داخلی در کنفرانس وحدت اسلامی

[دیدگاه]

معاون امور ایران مجمع تقریب مذاهب اسلامی: در کنفرانس وحدت امسال دستکم سیصد میهمان داخلی از شهرهای مرزی و سنی نشین و شماری مهمان از قم و تهران حضور خواهند داشت.

article

دین باید جزئی از حکومت باشد، بی‌دینی آسیب زیادی به جامعه می‌زند

[دیدگاه]

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با قدردانی از ایران برای برگزاری کنفراس وحدت اسلامی، تأکید کرد که برای مقابله با خشونت و افراطی گری، فقط برگزاری چنین کنفراسهایی کفایت نمی کند، بلکه نتایج آن باید به سازمانهای بین المللی ابلاغ شود تا گامی مهتر برداشته شود.

article

باید مذاهب را، طرق مختلف به سمت هدفی واحد ببینیم

[دیدگاه]

اگر ما راه مذاهب را، طرق مختلف به سمت هدفی واحد ببینیم و بیابیم، وحدت امکان‌پذیر است. اما اگر مذاهبی را در مسیر اهداف و مذاهبی را معکوس، در مسیر دوری از اهداف، تلقی کنیم و ببینیم، وحدت حاصل نخواهد شد. فلیس من طلب الحق فأخطئه کمن طلب الباطل فأدرکه.


  • دروس سطوح عالی مشهد
  • در میانه‌ی زندگی و اجتماع
  • بسته ویژه خبری بانکداری اسلامی
  • فراخوان های فقهی خرداد و تیر94 94
  • فقه و حقوق اسلامی
  • برگزیده آثار فقهی خرداد و تیر 94
  • در محضر اندیشوران فقهی1

تحلیل آمار سایت و وبلاگ