article

حادثه دلخراش حج امسال سندی مکرر از بی‌لیاقتی آل سعود است

[دیدگاه]

این حادثه دلخراش در مراسم حج امسال سندی مکرر از بی‌لیاقتی آل سعود در خادمی حرمین شریفین و زائرین بیت‌الله الحرام می‌باشد و دولت آل سعود مسئول این بی تدبیری در اداره این مراسم عظیم می‌باشد.

article

درخواست برگزاری فوری کنفرانس سران کشورهای اسلامی

[دیدگاه]

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور پیامی حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی را محکوم کرد و خواستار برگزاری فوری کنفرانس سران کشورهای اسلامی شد.

article

دعوت مراجع و علما از مردم برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس

[دیدگاه]

در آستانه فرا رسیدن روز جهانی قدس، مراجع، علما، شخصیت‌ها و مراکز و نهادهای حوزوی مردم را به حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس و حماسه آفرینی در این روز دعوت کردند.

article

حوزه باید به حل مسائل فقهی روز بپردازد/ تعطیلات حوزه زیاد است

[دیدگاه]

رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تعطیلات در حوزه زیاد است، به رسالت این نهاد علمی اشاره و تاکید کرد: حوزه باید به حل مسائل فقهی روز بپردازد.

article

مسئولیت کامل حمله تروریستی متوجه حکومت آل سعود است

[دیدگاه]

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، مسئولیت کامل این جرائم را متوجه حکومت آل سعود می‌داند که همواره از گروه‌های تروریستی حمایت و آن‌ها را می‌پروراند و از نظر فکری، رسانه‌ای، سیاسی، مادی و عملی به آن‌ها کمک می‌کنند.

article

جامعه مدرسین اعدام جمعی از مسیحیان مصری توسط داعش را محکوم کرد/ الازهر: نشر فیلم‌های اقدامات داعش حرام است

[دیدگاه]

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور پیامی اعدام جمعی از مسیحیان مصری توسط گروهک تروریستی داعش را محکوم کرد و تنها راه مقابله برای جلوگیری از فراگیر شدن جنایات داعش را، اتحاد جهان اسلام در مقابل جریان تکفیری دانست.

article

آرمان‌ امام خمینی (ره) حاکمیت اسلام بود

[دیدگاه]

امام در یک تعبیری فرمودند که حفظ حاکمیت اسلام، اوجب واجبات است. این جمله، یک جمله ساده‌ای نیست از یک مرجع تقلید، از یک کسی که فتوا می‌دهد و حکم به وجوب و حرمت می‌کند؛ چه حکم ولایتی و چه حکم فقهی و در حقیقت، فقاهتی؛ وقتی بفرمایند اوجب واجبات است؛ یعنی در مقایسه با واجبات، این از همه واجب‌تر است؛ یعنی در موارد تعارض، باید این را مقدم بر همه چیز داشت.

article

رایزنی جامعه مدرسین حوزه برای ادامه تحصیل طلاب ایرانی در نجف

[دیدگاه]

نکته‌ای که بیت حضرت آیت‌الله سیستانی درباره ارتباط حوزه علمیه قم و نجف مطرح کردند، این بود، طلابی بخواهند از ایران برای تحصیل به نجف بروند، چگونه پرونده آن‌ها به حوزه علمیه نجف ارسال شود و مسئله خروج آن‌ها از کشور حل گردد.

article

لزوم صیانت از فقه جواهری و ایجاد تحوّل در دروس سطوح حوزه‌ها

[دیدگاه]

لازم است در حوزه‌های علمیّه با حفظ فقه سنّتی و فقه جواهری، تربیت مجتهدین و مراجع تقلید برای نسل‌های آتی ادامه یابد و در عین حال، باید در نظام آموزشی حوزه نیز تحوّلات مثبتی مطابق با شرایط و نیازهای زمان و سؤالات و مطالبات نسل حاضر ایجاد شود و تحقّق این سه آرمان، نیازمند فکر، برنامه‌ریزی و اقدام توسّط مدرّسین عالی رتبهٔ حوزه‌های علمیّه است.

article

علت پیروزی مردم عراق تبعیت از مرجعیت شیعه است

[دیدگاه]

معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه از تمام توان خود برای حفظ عراق استفاده خواهیم کرد، گفت: ایستادگی و تبعیت از فرامین مرجعیت شیعه از سوی مردم عراق موجب پیروزی‌های ارزشمندی برای آن‌ها در مقابل داعش شده است.

article

رژیم آل‌سعود در ورطه سردرگمی است

[دیدگاه]

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه‌ای صدور حکم اعدام آیت‌الله شیخ نمر باقر النمر را محکوم کرد.

article

جامعه مدرسین درگذشت آیت‌الله ابطحی کاشانی را تسلیت گفت

[دیدگاه]

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور پیامی ارتحال آیت‌الله سید محمد ابطحی‌ کاشانی(ره) یکی از شاگردان آیت‌الله بروجردی و حضرت امام خمینی و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را تسلیت گفت.

article

چهار توصیه مهم آیت‌الله سبحانی به مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه

[دیدگاه]

در ادامه دیدارهای هیئت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با مراجع عظام و بزرگان حوزه، اعضای هیئت رئیسه این مجمع با آیت‌الله سبحانی دیدار کردند.

article

محکومیت صرف جنایات اسرائیل از سوی کشورها و سازمان‌های بین‌المللی کافی نیست

[دیدگاه]

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پي حملات رژيم صهيونيستي عليه مردم مظلوم غزه اطلاعیه‌ای صادر و تاکید کرد محکومیت صرف جنایات اسرائیل از سوی کشورها و سازمان‌های بین‌المللی کافی نیست.

article

آثار آیت‌الله محمدی گیلانی، بهترین منبع در فقه و قضاء+ زندگی‌نامه

[دیدگاه]

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور پیامی ضمن تسلیت ارتحال آیت‌الله حاج شیخ محمد محمدی گیلانی‌(ره)، آثار متعدد این عالم مجاهد در فقه و قضاء را بهترین منبع برای قضات کشور عنوان کرد

article

رهبری مراجع رمز موفقیت مسلمان در مقابل دسیسه‌ها است

[دیدگاه]

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در اطلاعیه‌ای، حمایت قاطعانه خود را از فتوای جهاد آیت‌الله سیستانی اعلام کرد.

article

شرایط عضویت در مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

[دیدگاه]

عضو هیأت رییسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با اشاره به اینکه اساتید عضو این مجمع بیش از هفت سال سابقه تدریس در حوزه علمیه را دارند گفت: عضویت در این مجمع دارای ضوابطی از جمله التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه، عدم عضویت در گروه‏‌هایی که از اهداف مجمع دور هستند است.

article

رهبر انقلاب: مجاهدات و خدمات آیت‌الله ملکوتی از حافظه تاریخ انقلاب محو نخواهد شد

[دیدگاه]

حضور همیشگی این عالم مجاهد در فعالیت‌های سیاسی جامعه‌ی مدرسین قم در دوران اختناق و سپس خدمات ایشان در سنگر امامت جمعه‌ی تبریز قهرمان و همراهی و همگامی با رزمندگان دفاع مقدس، سوابق ثبت شده‌ئی است که از حافظه‌ی تاریخ انقلاب محو نخواهد شد.

article

رابطه حوزه و نهادهای قانونگذار نیاز به تعریف دارد/ با فقه صناعت‌محور نمی‌شود نظام را اداره کرد

[دیدگاه]

حجت‌الاسلام علیدوست معتقد است حجم کارها و بی‌برنامه‌گی سبب شده که رابطه نهادهای قانون‏گذار با حوزه و مراجع تعریف نشود. نمونه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد کارها تعریف نشده و باید این رابطه و نقش حوزه تعریف و مشخص شود.

article

تصاویر اولین مجمع عمومی جامعه مدرسین

[دیدگاه]

اولین نشست مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه با حضور مسئولان حوزه، اعضای جامعه مدرسین و همچنین جمعی از اساتید دروس خارج و عالی حوزه در سالن همایش مدرسه علمیه دارالشفاء قم برگزار شد.

article

بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه درباره حوادث مصر

[دیدگاه]

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای در خصوص تحولات سیاسی مصر تاکید کرد درگیری‌های مصری ‏ـ مصری، هیچ ثمره‌ای جز خشنودی دشمنان قسم‌خورده امت اسلامی به‌ ویژه رژیم صهیونیستی که از جریان بیداری اسلامی زخم خورده است، ندارد‎.‏


  • دروس سطوح عالی مشهد
  • در میانه‌ی زندگی و اجتماع
  • بسته ویژه خبری بانکداری اسلامی
  • فراخوان های فقهی خرداد و تیر94 94
  • فقه و حقوق اسلامی
  • برگزیده آثار فقهی خرداد و تیر 94
  • در محضر اندیشوران فقهی1

تحلیل آمار سایت و وبلاگ