article

اقدامات آل سعود نه تنها اسارت حج بلکه استثمار حج است

[دیدگاه]

حج امروز در اسارت آل سعود است، اگر حج اسیر نبود و به درستی اقامه می‌شد، عظمت و شکوه حقیقی آن به روشنی، چشم همه جهان را خیره می‌ساخت چرا که حج به تنهایی آن قدر جذابیت دارد که می‌تواند منادی اسلام در همه جهان باشد.

article

اندک بی احترامی به حجاج موجب عکس‌العمل "سخت" و "خشن" می‌شود

[دیدگاه]

رهبر انقلاب با اشاره به حضور دهها هزار نفر از حجاج عزیز کشورمان در مکه و مدینه، هشدار دادند: اندک بی‌احترامی به حجاج ایرانی و همچنین عمل نکردن دولت عربستان به وظایف خود در قبال بدنهای مطهر، موجب عکس العمل ایران خواهد شد.

article

اداره حج به نهادی اسلامی متشکل از شورای کشورهای اسلامی سپرده شود

[دیدگاه]

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در پی فاجعه منا، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: سازمان همکاری‌های اسلامی می‌خواهیم اداره حج را به نهادی اسلامی متشکل از شورای کشورهای اسلامی که دارای شمار زیادی از حجاج هستند واگذار کند.

article

با نبود امنیت‌ می‌توان در «وجوب‌ حج» ‌تشکیک‌ کرد

[دیدگاه]

شرایط استطاعت، صرفا استطاعت مالی نیست. امنیت هم یکی از شرایط استطاعت است و با نبود امنیت می‌توان در وجوب حج تشکیک کرد. مگر اینکه عربستان به طور رسمی امنیت حجاج را به عهده بگیرند و مسئولیت بپذیرند.

article

شیخ الازهر از سعودی‌ها تقدیر کرد!

[دیدگاه]

الازهر چند روز پس از فاجعه منا بالاخره سکوت خود را شکست اما به جای انتقاد از عربستان زبان به تقدیر و ستایش از آل سعود باز کرد!

article

آیت‎الله‎ جوادی‎: حرامی‎ها را از حرم دور کنید

[دیدگاه]

آیت‌الله جوادی‌آملی با اشاره به حادثه سنگین و اسفبار مکه و منا، گفت: این حادثه غمبار از بی تدبیری و سوء مدیریت مسئولان حرمین شریفین است، سازمان‌هایی که داعیه حقوق بشر را داشته و دارند، فریاد برآورند و این حرامی‌ها را از حرم دور کنند و اداره حرم را به عهده مسلمانان جهان بسپارند.

article

حکام عربستان به جای فرافکنی، با عذرخواهی مسئولیت خود را بپذیرند

[دیدگاه]

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به فاجعه بزرگ منا، تأکید کردند: دنیای اسلام سؤالات زیادی در این خصوص دارد و حکام عربستان به جای فرافکنی، باید با عذرخواهی از امت اسلامی و خانواده‌های داغدار، مسئولیت خود را در حادثه سنگین منا را بپذیرند.

article

عقلاء و محققان جهان اسلام مسئله منا را به بحث بگذارند

[دیدگاه]

آیت‌الله ‌هاشمی رفسنجانی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تاسف از فاجعه جانگداز منا گفت: وقت آن رسیده است که عقلای جهان اسلام با تجمیع محققان و غیر سیاسیون، مسئله منا را از دید اسلامی و قرآنی و حتی ادیان دیگر به بحث و بررسی بگذارند.

article

فقها و دیپلمات‌ها و راه‌حلی برای مشكلات حجاج

[دیدگاه]

با توجه به اینكه مراسم رمی جمرات بارها جان حجاج را به خطر انداخته است لزوم این مساله حس می‌شود كه فقهای عالم اسلام از شیعه تا سنی در یك هم‌اندیشی تلاش كنند زمان و مكان این بخش از مناسك حج را گسترش دهند تا...

article

تجمع علما و طلاب حوزه قم و مشهد در اعتراض به فاجعه منا

[دیدگاه]

علما، روحانیان و طلاب حوزه‌‌های علمیه قم و مشهد در اعتراض به حادثه تلخ منا، نسبت به بی كفایتی و نالایقی آل سعود، اعتراض خود را اعلام كردند.

article

حادثه دلخراش حج امسال سندی مکرر از بی‌لیاقتی آل سعود است

[دیدگاه]

این حادثه دلخراش در مراسم حج امسال سندی مکرر از بی‌لیاقتی آل سعود در خادمی حرمین شریفین و زائرین بیت‌الله الحرام می‌باشد و دولت آل سعود مسئول این بی تدبیری در اداره این مراسم عظیم می‌باشد.

article

تسلیت آیت‌الله وحید خراسانی به داغدیدگان فاجعه غمبار منا

[دیدگاه]

آیت‌الله وحید خراسانی با صدور پیامی، فاجعه دلخراش سرزمین منا را به داغدیدگان این حادثه عظیم تسلیت گفت و در گذشتگان را مصداق آیه «وَ مَنْ یَخْرُجْ مِنْ بَیْتِهِ مُهاجِراً إِلَى اللَّهِ وَ رَسُولِهِ ثُمَّ یُدْرِکْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَى اللَّه» دانست.

article

از تکرار اینگونه حوادث تلخ و غم‌انگیز جلوگیری شود

[دیدگاه]

دفتر آیت‌الله سیستانی به مناسبت وقوع حادثه اسفناک منا در پیامی آورد: امید است در آینده با اجرای اقدامات مناسب از تکرار اینگونه حوادث تلخ وغم انگیز جلوگیری شود.

article

وقوع چنین حوادثی، تکلیف را برای امّت اسلامی زیادتر کرد

[دیدگاه]

آیت‌الله صافی گلپایگانی به مناسبت وقوع حادثه اسفناک مکّه مکرّمه در پیامی تاکید کرد: بی‌شکّ وقوع چنین حوادث دردناکی، تکلیف را برای امّت اسلامی زیادتر نموده که باید با تدبیر و مدیریت صحیح و هماهنگی کامل از تکرار چنین وقایع ناگواری جلوگیری نمود.

article

تدبیری اندیشیده شود تا جهان اسلام شاهد چنین وقایعی نباشد

[دیدگاه]

آیت‌الله شبیری زنجانی در پیام تسلیتی درگذشت زائران حوادث مکه را به خانواده‌های آنان تسلیت گفته و ابراز امیدواری کرد: تدبیری اندیشیده شود تا جهان اسلام شاهد چنین وقایعی نباشد.

article

مسلمانان در برابر جنایات آل سعود ساکت نباشند

[دیدگاه]

آیت‌الله نوری همدانی در پیامی ضمن تسلیت فاجعه انسانی در سرزمین منا از مسلمانان جهان خواست با توکل به خدا و احساس مسئولیت الهی ساکت نباشند و با وحدت و یکپارچگی در برابر قدرتهای شیطانی تصمیمی که موجب عزت و یکپارچگی و عظمت اسلام و مسلمین است، بگیرند.

article

خاندان بی‌کفایت آل‌سعود لیاقت برگزاری حجّ ابراهیمی را ندارد

[دیدگاه]

آیت‌الله مظاهری با صدور پیامی فاجعه غمبار سرزمین منا را به خانواده‌های داغدار و مصیبت دیده تسلیت گفت و تصریح کرد: خاندان بی‌کفایت آل‌سعود لیاقت برگزاری حجّ ابراهیمی را ندارد.

article

دولت سعودی مسببان فاجعه منا را معرفی و مجازات نمایند

[دیدگاه]

آیت‌الله موسوی اردبیلی در پیامی حادثه دردناک و اسفنار منا را تسلیت گفت و خواستار معرفی و مجازات خاطیان و مسببان این حادثه شد.

article

تنها چاره صیانت از حقوق مردم بیداری خود آنهاست

[دیدگاه]

آیت‌الله جوادی آملی در پیامی ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های جانباختگان، این رخداد تلخ را نتیجه بی‌تدبیری و سوء مدیریت مسئولان عربستانی دانست.

article

دلیل کشته شدن حجاج، سرگرم شدن عربستان به جنگ علیه یمن بود

[دیدگاه]

آیت‌الله محمد تقی مدرسی از شخصیت‌های برجسته شیعه عراق دلیل وقوع حادثه خونبار منا را سوء مدیریت دولت عربستان سعودی و سرگرم شدن آنها به جنگ علیه یمن عنوان کرد.

article

پیام آیت‌الله سبحانی به مناسبت فاجعه در سرزمین منا

[دیدگاه]

آیت‌الله شیخ جعفرسبحانی به مناسبت درگذشت شهادت گونه حاجیان در سرزمین منی پیامی صادر کرد.


  • دروس سطوح عالی مشهد
  • در میانه‌ی زندگی و اجتماع
  • بسته ویژه خبری بانکداری اسلامی
  • فراخوان های فقهی خرداد و تیر94 94
  • فقه و حقوق اسلامی
  • برگزیده آثار فقهی خرداد و تیر 94
  • در محضر اندیشوران فقهی1

تحلیل آمار سایت و وبلاگ