article

آنچه در دیدار وزیر بهداشت با مراجع قم گذشت

[دیدگاه]

وزیر بهداشت میهمان مراجع و علمادر قم بود و در این دیدارها مراجع ضمن تاکید بر بی کفایتی آل سعود، بر لزوم تسهیل شرایط حج و بررسی موضوع در نشست‌های فقهی عالمانه تاکید کردند و گفتند نباید محبوبیت حج ضربه بخورد.

article

توصیه‌های آیت‌الله مکارم برای عزاداری ماه محرم

[دیدگاه]

آیت‌الله مکارم شیرازی در ابتدای درس خارج فقه خود تاکید کرد: از مطرح کردن مسائل جناحی، قمه زنی، برهنه شدن و استفاد از آهنگ‌های نامناسب در عزاداری محرم پرهیز کنید.

article

فضای مجازی نیازمند یک انقلاب عظیم است

[دیدگاه]

آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که در مواجهه با فضای مجازی باید رویکرد فرهنگی داشت نه تجاری، نسبت به نقشه غرب به کشور از این طریق هشدار دارد و تصریح کرد که فضای مجازی به یک انقلاب نیاز دارد.

article

تاکید آیت‌الله مکارم بر تشکیل جلسات مشورتی اداره حرمین شریفین

[دیدگاه]

فاجعه عظیم منا ایجاب می‌کند که علمای اسلام از یک سو و سیاستمداران از سوی دیگر در اسرع وقت جلساتی تشکیل دهند و برای اداره حرمین شریفین فکری کنند.

article

از پخش زنده دروس خارج تا ارائه مصادر درس به صورت همزمان

[دیدگاه]

همزمان با آغاز سال جدید تحصیلی، پخش زنده دروس خارج فقه و اصول استادان، علما و مراجع تقلید در داخل و خارج کشور از طریق شبکه اینترنتی «مدرسه فقاهت» از سوی موسسه فرهنگی صدای بهار آغاز شد.

article

واکنش آیت‌الله مکارم به حادثه مسجدالحرام

[دیدگاه]

آیت‌الله مکارم شیرازی در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم با اشاره به حادثه سقوط جرثقیل در مسجدالحرام گفت: این حادثه نشان می‌دهد آل سعود توانایی اداره حرمین شریف را ندارد؛ کدام عقلی اجازه می‌دهد که در کنار مسجدالحرام در ایامی که میلیون‌ها نفر حضور دارند شما جرثقیل به کار ببرید.

article

شاخصه‌های تقویت همگرایی علمای اسلام

[دیدگاه]

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله مکارم‌ شیرازی در یادداشتی «شاخصه‌های تقویت همگرایی علمای اسلامی را از منظر این مرجع تقلید منتشر کرد.

article

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: حج امسال، حج وحدت باشد

[دیدگاه]

آیت‌الله مکارم‌ شیرازی با تأکید بر ضرورت هوشیاری مسلمانان در برابر توطئه‌های دشمن، از همه مسلمانان خواست که از کارهایی که سبب اختلاف می‌شود پرهیز کنند و از همیشه متحدتر باشند.

article

ضرورت همکاری دولت برای ترویج و گسترش حجاب و عفاف در جامعه

[دیدگاه]

باید با موج ضد حجاب مقابله شود؛ زیرا حجاب یک مسأله سرنوشت ساز و مهم است و فقط جنبه فساد اخلاقی آن مطرح نیست؛ بلکه امروز جنبه سیاسی و دهن کجی کردن به نظام نیز پیدا کرده‌ است.

article

پاسخ شیخ الازهر به نامه آیت‌الله مکارم شیرازی

[دیدگاه]

پس از ارسال نامه‌ای از سوی آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی خطاب به احمد الطیب، شیخ الازهر، به این نامه پاسخ محترمانه‌ای داده است.

article

آشنایی با مهمترین نرم‌افزارهای حج همراه

[دیدگاه]

شبکه اجتهاد: به مناسبت فرارسیدن ایام حج و نیاز حج‌گزاران به دانستن احکام این فریضه واجب، 8 نرم‌افزار موبایلی پیرامون حج و لینک خرید و دانلود آنها، در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

article

نرم افزار اندروید «مسائل مبتلا به» رونمایی شد+دانلود

[دیدگاه]

در این نرم افزار متن کتاب احکام ویژه (600 مسئله کثیر الابتلاء) مطابق با فتاوای آیت‌الله مکارم شیرازی با قابلیت‌های متعدد وجود دارد.

article

دیدار علما و بزرگان حوزه با آیت‌الله فیاض در مشهد

[دیدگاه]

آیت‌الله فیاض از علمای نجف، در جوار بارگاه رضوی با مراجع و علما دیدار و گفت‏‌‏وگو کردند.

article

میزان زکات فطره از سوی مراجع اعلام شد

[دیدگاه]

در آستانه عید سعید فطر، دفاتر مراجع معظم تقلید، میزان زکات فطریه سال 94 را طی فتاوایی جداگانه اعلام کردند.

article

پرداخت وجوهات شرعیه با تلفن همراه

[دیدگاه]

کاربران می توانند از طریق تلفن همراه با شماره گیری #410*741* وجوهات شرعیه خود را با استفاده از شماره کارت بانکی و رمز دوم، کاملا ایمن، سریع و آسان پرداخت نمایند.

article

رونمایی از نرم افزارهای اندروید استفتائات و پیک احکام آیت‌الله مکارم + دانلود

[دیدگاه]

مسئول پایگاه اطلاع رسانی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: با تلاش متخصصان، نرم افزارهای استفتائات و پیک احکام مخصوص گوشی‌های تلفن همراه هوشمند با سیستم عامل اندروید تولید و رونمایی شد.

article

رونمایی از نسخه جدید نرم‌افزار اندروید رساله آیت‌الله مکارم

[دیدگاه]

رساله توضیح المسائل آیت‌الله مکارم شیرازی با قابلیت‌هایی از جمله ارائه سرفصل‌های رساله در درختواره به منظور سهولت دسترسی به موضوعات و قابلیت جستجو در درختواره موضوعات ارائه شده است.

article

اجتهاد در نگاه اهل سنت و تشیع

[دیدگاه]

در اجتهاد به معنای استنباط احکام از کتاب و سنّت، محور اصلی نصوص و کتاب و سنّت است و همه مجتهدان گرد آن می‌گردند و طبعاً مایه وحدتی در میان آن‌ها وجود دارد هرچند برداشت‌ها ممکن است مختلف باشد؛ ولی اختلافات غالباً زیاد نیست و به همین دلیل در اکثر مسائل، مشهور «فقها» نظر واحدی دارند هر چند در شاخ و برگ‌ها ممکن است متفاوت باشند.

article

تصاویر هفدهمین اجلاسیه اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم‎

[دیدگاه]

هفدهمین اجلاسیه اساتید سطح عالی و خارج حوزه علمیه استان قم، با سخنرانی آیت‌الله مکارم شیرازی و آیت‌الله حسینی بوشهری مدیر حوزه علمیه استان قم در سالن همایش های مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد.

article

دیدار اعضای شورای برنامه‌ریزی حوزه‌ خراسان با آیات مکارم،‌سبحانی‌‌و‌جوادی

[دیدگاه]

اعضای شورای برنامه‌ریزی حوزه علمیه خراسان با حضور در بیت آیات جعفر سبحانی، ناصر مکارم شیرازی و عبدالله جوادی آملی دیدار کردند.

article

توضیحات آیت‌الله مکارم درباره اعزام به عمره

[دیدگاه]

آیت‌الله مکارم شیرازی توضیحاتی درباره اظهارات خود در خصوص حادثه فرودگاه جده ارائه کرد و گفت: اگر سعودی‌ها در قبال این حادثه دردناک و ناگوار به وظیفه خود عمل کردند عمره ادامه می‌یابد.


  • دروس سطوح عالی مشهد
  • در میانه‌ی زندگی و اجتماع
  • بسته ویژه خبری بانکداری اسلامی
  • فراخوان های فقهی خرداد و تیر94 94
  • فقه و حقوق اسلامی
  • برگزیده آثار فقهی خرداد و تیر 94
  • در محضر اندیشوران فقهی1

تحلیل آمار سایت و وبلاگ