صفحه اصلی  |  اخبار فقه و اجتهاد  |  پرونده‌ها  |  درباره ما  |  تماس با ما
١٩ ذو الحجه ١٤٤٠ - ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۱ مرداد
<<  قبلي  123456789  بعدي  >>
28 مرداد 1393
آیت‌الله سبحانی:
شناخت شرایط و مبانی تکفیر، مانع تکفیر می‌شود
تکفیر هر شخص شرایط و موانعی دارد و تکفیر مطلق با تکفیر معین احکام متفاوتی دارد و بدون شناخت شرایط و موانع آن نمی‌توان کسی را تکفیر کرد.

27 مرداد 1393
آیت‌الله سبحانی تبیین کرد:
تکفیر شناسی/ تکفیری‌ها از خود وهابیت نیز عدول کرده‌اند
تکفیری‌ها غالباً وهابی‌هایی هستند که حتی از خود وهابیت نیز منحرف شده‌اند. وهابی‌های واقعی در این مرحله و بدین نحو افراطی نیستند. هر چند این گروه‌ها از وهابیت سرچشمه گرفته‌اند ولی خودشان مسلک خاصی دارند.

26 مرداد 1393
آیت‌الله سبحانی در مشهد:
با جریان‌ تکفیری باید مبنایی و ریشه‌ای برخورد کرد نه شعاری و سطحی
این مرجع تقلید با تبیین مبانی پنج‌گانه درباره مفهوم «ایمان و کفر» و مبانی تکفیر در مذاهب اسلامی گفت: در برخورد با جریان‌های تکفیری باید به صورت ریشه‌ای و مبنایی بحث و گفتگو کنیم نه شعاری و سطحی.

26 مرداد 1393
عماد افروغ عنوان کرد:
گروه‌های تکفیری در دام نظریه «نبرد تمدن‌ها»/ استعداد تفکر اخباری و اشعری برای افراطی‌گری
مشترکاتی بین تفکر اخباری و اشعری وجود دارد که استعدادی برای فعالیت‌های افراطی است؛ آن‌ها توجهی به تغییر و تحولات از یک طرف و توجهی به تعامل دین و جامعه و تعقل انسانی از طرف دیگر ندارند و نگاه‌شان صرفاً تکلیف‌مدار است.

26 مرداد 1393
فاضل میبدی:
این که بگوییم داعش خارج از اسلام است، مشکل را حل نمی‌کند
در میان شیعیان نیز تندروانی هستند که مبانی أنها با داعش تفاوتی ندارد، ممکن است آن خشونت‌های داعشی در آنان نباشد، ولی حق مطلق را در اختیار خود دانستن و دگران را باطل پنداشتن نوعی نگرش داعشی است، که خود را در فتوای ترور دگراندیشان نشان می‌دهد.

26 مرداد 1393
در زاهدان برگزار شد؛
گزارشی از همایش «بررسی جریان‌های تکفیری» با حضور علمای شیعه و سنی
علمای اهل تشیع و تسنن سیستان و بلوچستان در نشست‌ مقدماتی کنگره بین‌المللی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام که در تالار شهدای اداره کل تبلیغات اسلامی زاهدان برگزار شد بر حفظ وحدت و هوشیاری مسلمانان جهان تاکید کردند.

25 مرداد 1393
سیدحسن نصرالله:
جنایت داعش در حق اهل تسنن و کُردها است/ روش داعش هیچ ارتباطی با آموزه‌های قرآن ندارد
جنایت‌هایی که داعش مرتکب می‌شود، در درجه نخست در حق اهل تسنن و کُردها است؛ همان طور که به هیچ یک از شیعیان، اهل تسنن و مسیحی‌ها رحم نکرده است و در تلاش است شیوه زندگی مورد نظر خود را به زور سلاح برمردم تحمیل کند. این روش هیچ ارتباطی با اسلام و پیامبر(ص) و قرآن کریم ندارد.

25 مرداد 1393
آیت‌الله سبحانی در جمع حوزویان مشهد:
راه اسلام راه تقریب، برادری و تفاهم است
استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: راه اسلام راه تقریب است و ارزش مسلمانان به دوستی، برادری و تفاهم بوده و مسلمانان باید با اتحاد و همبستگی برای پیشبرد اهداف اسلام تلاش کنند.

25 مرداد 1393
حجت‌الاسلام دکتر لک‌زایی:
کشورهای مستبد برای بقاء خود، هزینه انقلاب‌های مردمی را بالا می‌برند
اگر جریان بیداری اسلامی ‌در منطقه رو به رشد باشد و بتواند موفق شود طبیعتا کشورهایی مثل عربستان، بحرین، قطر، کویت و اردن هم با نظام‌های استبدادی و پادشاهی باید خداحافظی کنند. طبیعی است که اینها می‌خواهند در کشورهایی که بیداری اسلامی ‌اتفاق افتاده، آنقدر وضع بحرانی شود و ناامنی‌ها و مشکلات برای مردم فراوان شود که مردم این کشورها هرگز هوس انقلاب و تحول در نظام سیاسی کشور خود را نکنند.

23 مرداد 1393
حجت‌الاسلام بزمانی در گفتگو با «اجتهاد» خبر داد:
بررسی «جریان‌های تکفیری» با حضور علمای شیعه و سنی در زاهدان
مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان از برگزاری اولین نشست مقدماتی «کنگره بین‌المللی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام» 26 مردادماه در زاهدان با حضور علمای شیعی و سنی خبر داد.

15 مرداد 1393
تحليل دکتر خرمشاد از اقدام وزارت اطلاعات درتعطيلي دفاتر چند شبکه ماهواره اي تفرقه افکن
پديده تکفير ريشه در افراطي گري مذهبي دارد
دکتر خرمشاد، رئيس سابق سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامي، ضمن تمجيد ازاقدام شايسته وزارت اطلاعات درتعطيلي تعدادي از دفاتر شبکه هاي ماهواره اي وحدت شکن، افراطي گري مذهبي را ريشه پديده تکفيردانست .وزارت اطلاعات روز يکشنبه همين هفته، با انتشاراطلاعيه اي ازتعطيلي تعدادي از دفاتر شبکه هاي ماهواره اي غير قانوني خبرداد. براساس اين اطلاعيه، دفاتر اين شبکه ها که درچند استان ازجمله خراسان رضوي وقم فعال بودند، به طور مخفيانه و غير قانوني در راستاي ايجاد اختلافات مذهبي وتشديد تفرقه فعاليت مي کردند.

2 مرداد 1393
یادداشت روز/
شیعیان افراطی و سنی‌های تکفیری علیه مردم غزه
از یک طرف شیعیان تندرو فلسطینی‌های غزه را ناصبی و داعشی و ضدشیعه می‌خوانند و از طرف دیگر تکفیری‌ها اهل غزه را شیعه و متشیع می‌دانند و در این بین مردم غزه زیر صدها تن مواد منفجره رژیم صهیونیستی قربانی می‌شوند.

26 تير 1393
يادداشت روز/
از فتواهای وحدت تا اتحاد مذاهب اسلامی در برابر وهابیت
در طول تاریخ همواره دشمنان اسلام و جریانات ضد دینی با روش‌های مختلف به دنبال کسب موقعیتی برای ایجاد تفرقه و فاصله بین دو مذهب شیعه و سنی بوده‌اند تا از این طریق بتوانند بر ممالک اسلامی حکومت کنند و جلوی گسترش تفکر اسلامی را بگیرند.

24 تير 1393
در جمع ستاد برکزاری کنگره خطر جریانهای تکفیری بیان شد:
راه برون رفت از خطر تکفیری‌ها در بیان آیت‌الله مکارم شیرازی
آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: تکفیری‌ها تنها به عقاید اسلامی ‌ضربه نزده‌اند، بلکه ضربه به فروع اسلام هم زده‌اند، بدترین نوع فحشا که زبان از بیان آن شرم دارد را به نام جهاد نکاح تبلیغ می‌کنند و حتما روزی دیگر سراغ جهاد شرابخواری، جهاد قمار و جهاد مواد مخدر خواهند رفت.

20 تير 1393
حجت‌الاسلام علیدوست تشريح کرد:
علل اصلی انحراف فقهی وهابیت در صدور فتوا؛ از تکفیر تا جهاد نکاح
اگر مصلحت بدون انضباط به فقه ورود پیدا کرد بی‌انضباطی در صدور فتوا می‌آید در نتيجه وقتی اولولامر وهابی‌ها تصمیم می‌گیرد با سوریه درگیر شود اطاعت از او واجب می‌شود ولو فاسد و فاسق باشد، و در نهایت با همان مصلحتی که صلیب انداختن را توجیه می‌کند جهاد نکاح را هم توجیه می‌کند.

12 تير 1393
آیت‎الله ‎سبحانی تشريح كرد:
روش‌ استنباطی وهابیت از منابع اسلامی/ وهابی‌گری عامل تفرقه مذاهب
آیت‏‎الله ‏سبحانی برداشت‌های نادرست و سطحي وهابيت از منابع اسلامی را دلیل مسلمان‌کشی امروز در جهان دانست كه از تفکرات منحرف، منجمد و مسموم محمدبن عبدالوهاب نشات می‌گيرد.

11 تير 1393
پژوهشگر علوم سیاسی:
داعش دست نشانده غرب نیست بلکه بیماری ذاتی خاورمیانه است/ در داعش، تشیع در مرکز مبارزه است
عضو هیات علمی‌ دانشگاه تهران که داعش را از جریان‌های جهادی تکفیری در جهان اسلام می‌داند، معتقد است که این گروه بر خشونت مقدس، به شدت تکیه کرده و تشیع را در مرکز مبارزات خود قرار داده است.

3 تير 1393
در بیانیه‌ای صورت گرفت:
هشدار تجمع العلماء‌المسلمین به تفرقه‌افکنی در عراق/دعوت «سید عمار حکیم» به وحدت مذاهب اسلامی
تجمع العلماء‌المسلمین لبنان در بیانیه‌ای ضمن محكوم كردن اقدامات گروههای تروریستی تكفیری در عراق، هدف از تحولات اخیر در این كشور را تقسیم عراق بر شمرد. در همین راستا رئیس شورای عالی اسلامی عراق شیعه و سنی را به وحدت دعوت کرد

2 تير 1393
رییس دانشگاه مذاهب اسلامی؛
مقارن شدن فقه مذاهب اسلامی باعث زوال تکفیر است
رییس دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به این که ویروس تکفیر در فضای اختلاف امت اسلامی رشد می‌کند، گفت: علمای اسلام باید به دنبال فروریختن بنای تعصبات و جهل جهت تقریب در امت اسلامی باشند.

28 خرداد 1393
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی:
نباید به مسئله مقابله با تکفیر، رنگ و بوی شیعی داد/ تکفیری‌ها در مقابل امت اسلام ایستاده‌اند
حجت‌الاسلام مبلغی تاکید دارد نباید به مسئله مقابله با تکفیری‌ها، رنگ و بوی شیعی داد و این گونه بیان کرد که این‌ها در صدد از بین بردن شیعه هستند، چرا که آنان کل اسلام را هدف قرار داده‌اند و باید سعی شود که یک تهییج عمومی علیه آن‌ها ایجاد شود.
<<  قبلي  123456789  بعدي  >>
موضوعات خبری

سرویس های ویژه
  انتخاب سردبیر
  تازه‌های نشر
  گفت‌وگو
  واکنش های جهانی به تخریب قبور صحابه
  منشورات
  مؤتمرات
  فقه و انتخابات
  وحدت اسلامی
  الإعلانات
  حوادث عراق
  رویت هلال93
  جریان های تکفیری
  شبكة الإجتهاد العربية
  التقرير المصور
  الحوار
  بازتاب اجتهاد
  التقرير الإخباري
  فيديو
  المجلة
  التحميل Word
  الترجمه
  التحميل pdf
  رسالة/أطروحة
  الحقل الدراسي
  رابط المشاهدة
  گزارش
  مهم‌ترین اخبار
  گزارش تصویری
  تابلو اعلانات
  فقه و قرآن
  نظريات
  رؤیت هلال 94
  فقه الاقتصاد
  فقه الثقافة
  ویژه استهلال
  فقه نامه
  فقه السیاسة
  یادداشت
  مذكرة
  برامج
  الأخبار
  خبر خاص بالإجتهاد
  التقرير الخبري خاص بالإجتهاد
  التقرير المصور خاص بالإجتهاد
  الحوار خاص بالإجتهاد
  مذكرة خاصة بالإجتهاد
  الأعلام

تحلیل آمار سایت و وبلاگ